۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84280040
۲ نفر

برچسب‌ها

رگبارهای بهاری همدان را فرا می‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: یک سامانه بارشی خفیف وارد استان شده که امروز و فردا /پنجشنبه/ موجب افزایش ابرناکی و بارش های خفیف و رگبارهای  موقتی در برخی از ساعات در نقاط شمالی و جنوبی استان می شود.

«روح‌الله زاهدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده، نیمه ابری تا تمام ابری، همراه با بارش خفیف باران و رگبارهای موقتی پیش بینی می‌شود و در برخی از ساعات روز شاهد پدیده غبار خواهیم بود. 

وی با بیان اینکه از روز پنجشنبه به تدریج از شدت غبار کاسته خواهد شد عنوان کرد: در برخی ساعات احتمال رعد و برق همراه با رگبار موقتی وجود دارد.

به گفته وی بارش قابل توجهی در این سامانه بارشی طی امروز و فردا در استان دیده نمی شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان پیش بینی کرد در روزهای جمعه و شنبه شاهد افزایش  وزش بادهای شدید در نقاط مختلف استان خواهیم بود.

زاهدی با اشاره به اینکه تا ۲ روز آینده روند افزایشی دمای کمینه هوا را خواهیم داشت ادامه داد: دمای کمینه در همه نقاط استان در این مدت هفت و هشت درجه بالای صفر پیش بینی می شود. 

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و همدان با منفی یک درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان بودند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار داشت: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای شهر نیز یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =