اخبار مناطق، ۲ هزار اصله درخت در جنوب تهران کاشته شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ تهران از کاشت ۲ هزار اصله درخت در حاشیه بزرگراه شهید هاشمی واقع در جنوب پایتخت خبر داد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: فعالیت کاشت درخت در ۷۰ درصد از مسیر شمال به جنوب این محور بزرگراهی به اتمام رسیده و در مسیر باقیمانده نیز درحال انجام است.  

به گفته وی تاکنون ۲ هزار اصله درخت رودبار در بزرگراه شهید هاشمی کاشته شده و یک هزار متر عملیات لوله کشی نیز به منظور آبیاری مکانیزه درختان اجرا شده است.  

شهردار منطقه ۱۹ همچنین با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح ساماندهی گل فروشان حاشیه بزرگراه شهید هاشمی افزود: این طرح با هدف تسهیل تردد در این بزرگراه و کاهش آسیب به کودکان گل فروش، بیش از ۳ماه است که در این محور درحال اجرا بوده و در سال جدید نیز با جدیت ادامه خواهد داشت.

همچنین احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در بازدید از بزرگراه شهید هاشمی، از خدمات مدیریت شهری این منطقه در ساماندهی این بزرگراه و ایجاد مسیر سبز در این محور پرتردد تقدیر کرد.

نگهداشت بزرگراه شهید هاشمی و افزایش ایمنی تردد در آن با توجه به حجم تردد خودروها در این مسیر مواصلاتی بویژه برای دسترسی به بهشت زهرا (س) از اولویت های اجرایی شهرداری منطقه ۱۹ است و در همین راستا نیز با  استقرار نیروهای یگان ویژه شهرداری و مشارکت چشمگیر پلیس راهور، خودروهای عبوری این محور در روزهای پایانی سال ۹۹، ترددی بسیار روان و ایمن تجربه کردند.

به گزارش ایرنا منطقه ۱۹ شهرداری تهران با وسعت  ۸۹ کیلومترمربع در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ شهرداری همجوار است؛  این منطقه از شمال به اتوبان جوانه، از جنوب به اتوبان آزادگان، از شرق به اتوبان نواب، خیابان بهمنیار و از غرب به اتوبان آیت‌الله سعیدی محدود می‌شود.

منطقه ۱۹ دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی‌آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله محله‌های این منطقه است.

همچنین کوره‌های آجرپزی، میدان تره‌بار مرکزی شهر تهران، بهشت زهرا، مرقد مطهر امام راحل (ره)، مرکز خرید و فروش همگانی خودرو از مکان‌های شاخص منطقه ۱۹ به شمار می‌رود.

اجرای آذین بندی در ۶۰ هزار متر از معابر منطقه پنج

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه پنج با اشاره به اقدامات این معاونت در تعطیلات نوروز و طرح استقبال از بهار گفت: با توجه به تقارن ایام نوروز با اعیاد شعبانیه اکران طرح های فرهنگی، نصب ریسه های پرچمی و نورافشانی در سطح منطقه در اولویت برنامه ها قرار داشت و ۶۰ هزار متر طول هنر محیطی آذین بندی خلاق و نوگرا در طرح استقبال از بهار را شاهد بودیم.

سعید رباطی با بیان اینکه اقداماتی متناسب با روزهای استقبال از نوروز در این منطقه صورت گرفت به اکران نزدیک به یک کیلومتر طرح های فرهنگی به مناسبت فراسیدن سال نو و اعیاد شعبانیه اشاره کرد و افزود: ۶ هزار متر مربع از میادین  و معابر در این طرح بازبینی شده و ۲ هزار متر طول ریسه پارچه ای نیز در مدارس با همکاری اداره آموزش و پرورش نصب شد.

وی با بیان اینکه سه سفره هفت سین در سطح منطقه جانمایی و پهن شد اضافه کرد: ۱۸ عدد تخم مرغ نوروزی، هشت هزار متر نور در شهر، هفت دیوار نگاری با موضوع گل و با تاکید بر استفاده از جزئیات ساختاری گل ها برای نوروز در سطح منطقه اجرا شد.

رباطی از نصب ۵۰۰ متر طول ریسه پارچه ای در مساجد با همکاری اداره امور مساجد خبر داد و تاکید کرد: ۶۰ هزار متر طول هنر محیطی آذین بندی خلاق و نوگرا، یک هزار و ۶۸۰ متر مربع شستشو و رنگ آمیزی پیکره های تبلیغاتی در سطح منطقه را در این ایام شاهد بودیم.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه پنج با بیان اینکه در این ایام فرصت مناسبی برای ترمیم و پاکسازی نواقص موجود در مسائل خدمات شهری بود برخی از این موارد را برشمرد و گفت: ضد عفونی سرویس های بهداشتی، مجموعه تندرستی و وسایل بازی کودکان، توجه ویژه به ایمنی آبنماهای شهری و رفع نواقص و فعال نمودن آنها، پاکسازی و رفع نواقص عناصر و مبلمان شهری، زیباسازی جداره های شهری، حذف زوائد فیزیکی و بصری نماها و ساماندهی معابر و میادین، ساماندهی تابلوهای ترافیکی شهری، رنگ آمیزی عناصر و مبلمان با رعایت شیوه نامه پالت رنگی شهر، ساماندهی پرچم ها، رسیدگی  به مسیر ویژه نابینایان و توانیابان، رفع نواقص روشنایی و نورپردازی پل های سواره رو و پیاده و رسیدگی ویژه به امور جاری و مستمر نگهداشت شهر از جمله خدماتی بود که در روز های نوروز و استقبال از بهار شاهد آن بودیم.

به گرارش ایرنا، منطقه پنج شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده‌است.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران و شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است و به بزرگراه های همت و حکیم و آبشناسان و باکری و ستاری و شیخ فضل‌الله نوری و لشگری و اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی دارد.

پونک، شهران، آریاشهر، مهران، فرحزاد، شهرزیبا، جنت‌آباد، باغ فیض، سردار جنگل، کن و سولقان، شهرک آپادانا، شهرک اکباتان و اشرفی اصفهانی از محله‌های معروف واقع در منطقه پنج تهران است.

منطقه پنج پایتخت به پهنه توسعه شهر تهران نیز معروف است.

نشست مشترک معاون خدمات شهری و شهردار منطقه ۲۱ برگزار شد

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه ۲۱ با رضا رجب زاده شهردار و معاونین این منطقه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این نشست، معاون شهردار تهران ضمن تشکر از حسن توجه شهردار منطقه ۲۱ به مباحث نگهداشت شهر گفت: در صورتی مبحث مهم نگهداشت شهر به صورت اصولی پیش خواهد رفت که معاونت های عمران، ترافیک و شهرسازی نیز در کنار خدمات شهری به ایفای نقش بپردازند.

مجتبی یزدانی ادامه داد: هر چه اقدامات شاخص عمرانی و ترافیکی در منطقه انجام شود ولی درنهایت آنچه که مورد توجه و خواسته ویژه شهروندان است همین نگهداشت شهر؛ رسیدگی به بوستان ها و فضای سبز، تمیزی معابر و جمع آوری پسماندهاست.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در همین راستا گفت: در طرح محله آرایی و خانه تکانی نوروزی که در سطح محله های ۱۳گانه منطقه۲۱ اجرایی شد، به وضوح شاهد رضایتمندی و دریافت بازخوردهای مثبت از سوی شهروندان و کسبه بودیم.

یزدانی افزود: منطقه۲۱ می تواند به عنوان الگو و پیشگام مطرح باشد، چراکه دارای درصد بالایی از بافت صنعتی و نظامی است، شهرک های مسکونی متعددی دارد و همچنین زمین های باز و فضاهای متعدد جهت انجام پروژه های نوین.

وی تاکید کرد: با برقراری تعامل دوسویه با صنایع و بهره گیری از پساب تصفیه شده آنها می توان در آبیاری فضای سبز و بوستان ها به ویژه باتوجه به نزدیکی فصول گرم سال و صرفه جویی در مصرف آب پیش قدم شد.

توجه به تفاوت های ساختاری، ضروری است

در ادامه این نشست، شهردار منطقه ۲۱ ضمن تبریک سال نو و نیمه شعبان گفت: جای تقدیر و تشکر دارد که معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در ایام نوروز همه روزه با حضور و بازدید میدانی از سطح مناطق بر نحوه انجام برنامه های نوروزی و وضعیت نگهداشت شهر نظارت کامل داشتند.

رضا رجب زاده افزود: از ابتدای حضورم در منطقه۲۱ شاهد حمایت های بی دریغ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران درخصوص احصاء و رفع مشکلات این منطقه در حوزه های مختلف مرتبط با شهر بوده ایم.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه ۲۱ دارای گستردگی طولی است، همجواری صنعت و سکونت در آن مشاهده می شود و از همه مهم تر اینکه ورودی کلانشهر تهران از دو جهت جغرافیایی غرب و جنوب غربی می باشد، حوزه نگهداشت شهر و رسیدگی به فضای سبز و زیرساخت های شهری از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شهردار منطقه۲۱ در ادامه گفت : در مسیر توسعه شهری، زمانی می‌توان موفق عمل کرد که برای هر منطقه با توجه به شرایط و ویژگی های آن بخش از شهر برنامه‌ریزی کرد و تفاوت های ساختاری را به طور ویژه مدنظر قرار داد.

وی تاکید کرد: از مهمترین اهدافی که در تدوین سند توسعه منطقه۲۱ مدنظر قرار گرفته شد توجه ویژه به سرانه ها و همچنین ارتقای سطح رتبه منطقه در سطوح مختلف مدیریت شهری بود؛ به عنوان مثال منطقه۲۱ در مبحث سرانه فضای سبز شهری رتبه دوم کلانشهر تهران است و باتوجه به ظرفیت های مطلوب و منحصربفرد منطقه می‌توان در دیگر شاخص ها نیز جزء اولین ها باشیم.

رجب زاده در ادامه بیان کرد: درخصوص پیشرفت فیزیکی پروژه های کوچک مقیاس (توسعه محله ای)، با برنامه ریزی دقیق وضعیت بسیار خوبی مشاهده می شود و هم اکنون رتبه دوم شهر تهران را با حدود ۷۰درصد داریم.

در پایان این نشست هم اندیشی صباغ زاده معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲۱ به ارائه گزارشی جامع درخصوص اقدامات انجام شده از سوی حوزه متبوع خود همچنین برنامه های پیش رو برای سال جدید اقدام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =