یگان حفاظت منابع طبیعی کردستان در روز طبیعت آماده‌باش است

سنندج – ایرنا – مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در روز طبیعت تیم‌های یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت ویژه بر حراست از عرصه های طبیعی استان نظارت خواهند کرد.

پیمان فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به ماهیت روز طبیعت ( ۱۳ فروردین) ممکن است، حوادثی در این عرصه ها وجود داشته باشد که به همین منظور یگان حفاظت این اداره‌کل که از اسفند سال گذشته در آماده باش کامل است، در این روز نظارت‌های ویژه ای را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه برابر مصوبات ستاد ملی کرونا دورهمی و تجمع در بوستان ها و فضای سبز در روز طبیعت ممنوع شده است ، افزود:  از شهروندان درخواست می شود تا  با برنامه‌ریزی مناسب برای مراسم روز طبیعت، با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی به دور از دور همی و تجمع در منزل،  برگزار کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان  تاکید کرد: با توجه به شرایط بیماری کووید ۱۹، باید تفرجی بدون آسیب به خود ، خانواده همشهریان و به ویژه  طبیعت را مدنظر داشته باشیم و در خانه بمانیم.

فتاحی اضافه کرد: شهروندان در صورت حضور در طبیعت از رهاسازی زباله‌ها و مواد پلاستیکی بدلیل تجزیه نشدن و آلودگی در خاک پرهیز کنند و حتما کیسه زباله همراه داشته و سایر زباله های اطراف را نیز به تناسب جمع آوری و از طبیعت خارج کنند.

وی با تاکید بر پرهیز شهروندان از بوته‌کنی، شکستن شاخه درختان و افروختن آتش زیر درختان گفت: برای پخت وپز از اجاقهای قابل حمل ( گاز پیک نیک)  استفاده شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: تفریح و تفرج ما به گونه‌ای باشد که در پایان اوقات فراغت محدوده تفرجگاهی به شکل اول خود برگشته و حضور ما باعث صدمه زدن به چهره طبیعت نشود.

فتاحی گفت: خط ارتباط مردمی به شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹یگان حفاظت منابع طبیعی آماده هر گونه همکاری در خصوص حفاظت و صیانت منابع طبیعی است.

از مساحت ۲ میلیون و ۹۳۷ هزار هکتاری استان کردستان، بیش از ۶۰ درصد آن شامل یک میلیون و ۵۸۷ هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می دهد؛ در مجموع ۶۷ هزار خانوار روستایی استان بهره بردار بخش مراتع هستند و بهره برداران کردستانی ۶.۵ درصد علوفه کشور را تولید می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =