۴ هزارو ۴۲۶ مسافر ورودی در مرزهای آذربایجان‌غربی غربالگری شدند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای اجرای طرح غربالگری مسافران مرزی چهار هزار و ۴۲۶ مسافر غربالگری شده ولی تاکنون مورد مثبت کرونایی شناسایی نشده است.

امیر جعفرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به خاطر هم مرز بودن با سه کشور، ۶ پست فعال غربالگری در مرزهای بازرگان، رازی خوی، سرو ارومیه ،فرودگاه بین المللی ارومیه، تمرچین پیرانشهر و مرز کیله سردشت مستقر است.

وی به ارائه خدمات امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در مرزهای استان اشاره کرد و ادامه داد: افراد آموزش دیده در شیفت های هشت ساعته و ۲۴ ساعته در کنار شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌ها  در مرزهای رسمی استان به غربالگری مسافران می پردازند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در خصوص جزئیات خدمات این نهاد طی این مدت اظهار کرد: در این مدت تب سنجی سه هزار و ۳۵۷ نفر، بررسی وضعیت ۲۹۰ مورد مشکوک، انجام تست فوری برای سه ‌هزار و ۶۸۲ نفر و  انجام تست پی سی آر برای ۱۸۲ نفر اجرایی شده است.

جعفرزاده افزود: در حال حاضر تیم های  عملیاتی ما در تمام محورهای استان مستقر بوده و به صورت شبانه روز مشغول خدمت رسانی به هموطنان  هستند.

به گزارش ایرنا طرح نوروزی هلال احمر از ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز شده و تا ١۵ فروردین جاری ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =