۲ عابر پیاده در جاده زنجان - قزوین بر اثر برخورد خودرو جان باختند

زنجان - ایرنا - جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: بر اثر برخورد خودروی سواری ال‌نود با ۲ عابر پیاده در جاده ترانزیت زنجان - قزوین، کشته شدند.

سرهنگ مهدی میناخانی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه تلخ و ناگوار رانندگی حوالی ساعت ۲۱ سه‌شنبه شب در سه راهی "عمید آباد" شهرستان ابهر و به علت عدم توجه راننده خودروی سواری اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه این حادثه رانندگی در کیلومتر ۲۵ جاده ابهر - قزوین، رخ داد، اظهار داشت: متاسفانه به خاطر بی توجهی راننده، خودروی ال نود با این زن و مرد که در کنار جاده ایستاده بودند به شدت برخورد کرد و در دم کشته شدند.

میناخانی به عابرین پیاده توصیه کرد، برای گذر از عرض جاده های ارتباطی به حتم از محل‌های ایمن استفاده کرده و لباس روشن بر تن داشته باشند و از ایستادن در مکان های فاقد جان پناه و روشنایی به جد خودداری کنند.  

جانشین رییس پلیس راه استان زنجان گفت: از ۲۶ اسفند ماه ۹۹ تاکنون در مجموع هشت نفر بر اثر حوادث رانندگی جاده ای این استان کشته شده اند که از رانندگان انتظار می رود با دقت بهتر و بیشتری رانندگی کرده و برای پیشگیری از حوادث، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را جدی تر بگیرند.

به گزارش ایرنا، برابر آمار پلیس راه استان زنجان، تعداد کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی در سطح مسیرهای ارتباطی این استان در سال ۹۹ به رقم ۲۰۸ نفر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ به میزان ۱۹ درصد /۵۰ نفر/ کاهش داشت.

استان زنجان پنج هزارو ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =