۲۶۰ میلیارد ریال پروژه‌ بنیاد مسکن در رامیان افتتاح شد

گنبدکاووس - ایرنا - ۲۶۰ میلیارد ریال پروژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی رامیان امروز چهارشنبه با حضور مسوولان کشوری و استانی به صورت متمرکز در روستای سیدکلاته این شهرستان افتتاح و عملیات اجرایی تعدادی پروژه با ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

در این مراسم با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور، ۹۵ واحد مسکن محرومان با ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار بهره برداری و به مالکان آنها تحویل داده شد.

افتتاح ۲۰۵ واحد مسکن روستایی با ۱۰۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار، ۳۰ واحد مسکن جوانان با ۲۱ میلیارد ریال اعتبار، ۱۵ پروژه طرح هادی روستایی با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار، اهدای ۱۸۱ جلد سند مالکیت روستایی و شهری و پایان عملیات نقشه برداری ۱۵ روستای تحت مالکیت بنیاد علوی با ۶ هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی از جمله برنامه های امروز بنیاد مسکن در رامیان بود.

همچنین در این مراسم عملیات اجرای ۲۱۳ واحد مسکن روستایی با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار و ۹ پروژه طرح هادی روستایی با ۱۵ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد و طرح هادی روستای "سیدکلاته" رامیان با ۶ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و مورد بهره برداری ساکنان آن قرار گرفت.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در این مراسم گفت: این مجموعه فعالیت‌های مختلفی را در زمینه کمک به اشتغال روستاییان شروع کرده که یکی از این موضوعات سنددار کردن املاک روستایی با هدف استفاده از این سرمایه‌ها برای فعالیت‌های اقتصادی است.

محمدرضا شاملو افزود: با سنددار کردن املاک روستایی، مالکان می‌توانند از این اسناد به عنوان وثیقه برای گرفتن تسهیلات و اجرای فعالیت‌های اقتصادی و یا همچنین فعالیت‌های اجتماعی استفاده کنند.

وی طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی را از دیگر برنامه‌های بنیاد مسکن دانست و گفت: در راستای ماده ۲۷ قانون برنامه ششم توسعه برای ۱۵۰ بخش کشور کار مطالعات طرح منظومه‌ها شروع شده و در هفت شهرستان این طرح به صورت پایلوت در حال اجرا است و با مشارکت خوب مردم و مسوولان محلی فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی خوبی در این مناطق شکل گرفته که امیدواریم با تجاربی که در این زمینه بدست می‌آید بتوانیم این طرح را در همه مناطق عملیاتی کنیم.

به گزارش ایرنا، این طرح به منظور توسعه پایدار سکونتگاه‌های روستایی از طریق انتظام فضایی منظومه‌های روستایی در قالب شبکه‌های محلی و ناحیه‌ای و با تاکید بر روابط و پیوندهای روستایی- شهری تدوین شده است.

معاون بنیاد مسکن کشور گفت: همچنین این نهاد در راستای شعار سال "تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" تلاش دارد در مناطق روستایی که شرایط لازم را دارند زمین مورد نیاز را برای فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی آماده سازی و در اختیار متقاضیان قرار دهد.

شهرستان رامیان با افزون بر ۸۵ هزار نفر و دارا بودن ۶۰ روستا در شرق استان گلستان واقع است.

در ادامه با حضور معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۴۷۴ میلیارد ریال پروژه‌های بنیاد مسکن کلاله به صورت متمرکز در روستای توتلی تمک این شهرستان برگزار می‌شود.

افتتاح ۲۲۵ واحد مسکن محرومان با ۱۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار، ۱۹۱ واحد مسکن روستایی با ۹۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار و ۲۴ پروژه طرح هادی روستایی با ۴۱ میلیارد ریال اعتبار، اهدای ۱۹۸ جلد سند مالکیت روستایی و شهری و پایان عملیات نقشه برداری ۴۰ روستای تحت مالکیت بنیاد علوی با سه هزار و ۴۷۶ واحد مسکونی، آغاز عملیات ساخت ۲۲۴ واحد مسکن روستایی با ۱۱۲ میلیارد ریال اعتبار، ۳۶ واحد طرح اقدام ملی مسکن با ۳۶ میلیارد ریال و ۲۴ پروژه طرح هادی روستایی با ۴۳ میلیارد ریال از جمله پروژه‌های بنیاد مسکن در کلاله است.

همچنین در ادامه با حضور معاون بنیاد مسکن کشور در شرق گلستان، مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های بنیاد مسکن مینودشت با ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار به صورت متمرکز در روستای لیسه این شهرستان برگزار خواهد شد.

افتتاح ۱۲۵ واحد مسکن محرومین با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار، ۲۷۵ واحد مسکن روستایی با ۱۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار، ۳۲ پروژه طرح هادی روستایی با ۶۵ میلیارد ریال اعتبار، اهدای ۶۱ جلد سند مالکیت روستایی و شهری و پایان عملیات نقشه برداری ۳۲ روستای تحت مالکیت بنیاد علوی با ۶ هزار و ۲۵۳ واحد مسکونی از برنامه‌های اجرایی امروز در رامیان است.

در ادامه عملیات اجرایی ۲۲۹ واحد مسکن روستایی با ۱۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار و ۲۵ پروژه طرح هادی روستایی با ۳۳ میلیارد ریال اعتبار آغاز می‌شود.

شهرستان مینودشت با ۷۰۰ کیلومتر مربع گستره و ۲ نقطه شهری و ۷۶ روستای دارای کد شناسایی و افزون بر ۸۰ هزار نفر جمعیت در حاشیه جاده بین المللی شمال - مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =