۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۶
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84279960
۰ نفر

برچسب‌ها

رکورد کشتار و توزیع روزانه مرغ در کردستان شکسته شد

سنندج- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ۲۴۱ هزار و ۶۱۷ کیلوگرم گوشت مرغ در استان کشتار و وارد بازار شد و این مقدار بیشترین میزان کشتار طیور و توزیع آن در طول یک‌سال اخیر بود.

محمدفرید سپری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز رکورد کشتار و توزیع مرغ طی یک سال اخیر در استان شکسته شد و هم اکنون هیچ مشکل و کمبودی در این خصوص وجود ندارد و نکته مهم در این رابطه نظارت بر بازار و ممانعت از خروج مرغ از مرغ فروشی‌های استان به خارج از استان است.

وی با اعلام اینکه ۲۴۱ هزار و ۶۱۷ کیلوگرم مرغ در استان امروز کشتار شده است، اضافه کرد: از مجموع مرغ کشتار شده در استان ۸۷ هزار و ۱۶۷ کیلوگرم در سنندج، ۲۵ هزار و ۱۴۳ کیلوگرم در سقز، ۵۶ هزار کیلوگرم در مریوان و ۷۵ هزار و ۹ کیلوگرم در کامیاران توزیع شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: ۱۱ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم مرغ در بانه، ۱۰ هزار و ۷۵۹ کیلوگرم در دیواندره، ۱۵ هزار و ۶۵۵ کیلوگرم در قروه، هشت هزار و ۱۸۰ کیلوگرم در دهگلان، ۱۵ هزار کیلوگرم در بیجار و چهار هزار و ۸۶۴ کیلوگرم مرغ در سروآباد امروزچهارشنبه توزیع شده است.

سپری با اشاره به اینکه علاوه بر کشتارگاه‌های داخل استان برخی از مرغداری‌های شهرستان‌های بیجار و سقز مرغ‌های خود را در کشتارگاه‌های بوکان و زنجان ذبح کردند ، گفت: ۶ هزار و ۸۱۰ کیلوگرم مرغ استان در بوکان و ۱۵ هزار کیلوگرم هم در زنجان کشتار شده و لاشه آنها به استان بازگردانده  و در بازار هم توزیع شده است.

واحدهای مرغداری کردستان با ظرفیت حدود ۱۴ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۰۰ قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با توان تولید ۱۰۰ هزار تُن گوشت مرغ در حال فعالیت است.

از صنایع مرتبط با این فعالیت، ۶ کشتارگاه صنعتی مرغ با ظرفیت ۱۶ هزار قطعه در ساعت، ۱۵ کارخانه اختصاصی خوراک طیور به ظرفیت سالیانه ۳۶۰ هزار تُن، چهار واحد ذرت خشک کنی به ظرفیت ۶۲ هزار تُن و نیز سه واحد فرآوری کود مرغی به ظرفیت ۵۰ هزار تُن در سال وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =