ابتلا به کرونا در سبزوار افزایش یافت

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر در این شهرستان افزایش یافته است.

دکتر علیرضا مسلم روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد مبتلایان به کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه طی شبانه روز گذشته نسبت به روزهای نخست هفته جاری ۲۱ نفر بیشتر شده است.

وی ادامه داد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای آخر سال و همچنین تداوم این وضعیت در ایام تعطیلات نوروزی از عوامل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هم اینک از مجموع حدود ۶۰ بیمار کرونایی بستری شده در این شهرستان ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان واسعی سبزوار بستری هستند و در صورت افزایش بیماران بستری شده در این بخش، سبزوار وارد دوره چهارم اوج کرونا خواهد شد.

وی افزود: در بین مراجعان سرپایی کرونا به اورژانس مرکز آموزشی، درمانی واسعی سبزوار طی هفته‌های اخیر موارد ابتلا به کرونا به صورت خانوادگی و گروه‌های سنی جوان‌تر مشاهده شده است.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =