نگاه بنگاه‌داری مانع بروز خلاقیت جوانان است

ساری - ایرنا - استانداری مازندران پیشرفت و توسعه کشور را در گرو استفاده از خلاقیت جوانان دانست و تاکید کرد : نگاه بنگاهی به این نیروی انسانی عظیم کشور به مهم‌ترین مانع بروز خلاقیت آنان تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا ، احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران در ساری افزود : برای حرکت در مسیر جهش تولید بهترین گزینه استفاده از جوانان است که در نخستین قدم باید آنان را از موانع بنگاه داری خارج کرد.

وی با اظهار این که نسل جوان امروز خلاق و آشنا با فناوری ارتباطات است ، گفت : متاسفانه گرفتار کردن این ظرفیت عظیم در مسائلی همچنون سفته بازی ، موانع ضمانتی و بهانه هایی همچون سوابق کاری و دیگر موارد باعث شده تا نتوانیم بدرستی از آنان استفاده کنیم.

استاندار مازندران استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعت را ضرورت رسیدن به توسعه و جهش تولید دانست و تاکید کرد : امروز در دنیایی متفاوت زندگی می کنیم و همه مدیران به عنوان مسئولان تسهیلگری در رسیدن به توسعه باید این واقعیت را بپذیرند که فناوری ارتباطات و خلاقیت حوانان دو رکن اساسی توسعه در حوزه های مختلف است و باید آنها را به کار گیرند.

وی به ظرفیت های عظیم اقتصادی مازندران اشاره کرد و گفت : بخش قابل توجهی از ظرفیت های اقتصادی استان در سطح ملی و منطقه ای می توانند تعیین کننده باشند.

حسین زادگان شرط به کارگیری ظرفیت استان را نیز در خلاقیت نسل جوان و استفاده از فناوری ارتباطات عنوان کرد و افزود : بخش قابل توجهی از فعالیت جوانان در حوزه ارتباطات در حال هدر رفت است که می بایست از آن در بخش های اقتصادی و راهنمایی جوانان با استفاده از ابزار توجیه مالی به کارگیری کرد.

استاندار مازندران گردشگری و کشاورزی را دو رکن اساسی اقتصاد مازندران دانست و گفت : می توان با استفاده از فناوری ارتباطات آن را متحول کرد و مشتریان جهانی در بازارهای بین المللی برای آن یافت.

ارتباط سرد دانشگاه و شرکت‌ها

حسین زادگان همچنین به ظرفیت علمی و دانشگاهی استان اشاره کرد و گفت: مازندران دارای مجموعه های دانشگاهی قوی و حتی بنام در سطح منطقه و بین المللی است که نیروی متخصص و همچنین دانش آموختگان خلاقی دارد. 

وی افزود : بزرگ ترین ایراد ما این است که هیچگاه نتوانستیم بین دانشگاه و حوزه های اقتصادی استان و همچنین شرکت ها ارتباط موثر برقرار کنیم تا از ظرفیت نیروی انسانی دانشگاهی برای تولید و توسعه بهره مند شویم.

استاندار مازندران رابطه بین شرکت های فناورانه و تولیدی را نیز سرد توصیف کرد و اظهار داشت: شرکت هایی در استان داریم که نه تنها در سطح استانی و ملی بلکه در سطح بین المللی در حال فعالیت هستند که هیچ ارتباطی بین این شرکت ها نیز ایجاد نکردیم.

نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران صبح امروز با حضور رییس پارک فناوری اطلاعات کشور در ساری به زمین زده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =