شهاب‌خودرو هفت هزار وسیله نقلیه عمومی را دوگانه‌سوز کرد

مشهد- ایرنا- شرکت شهاب خودرو، وابسته به آستان قدس رضوی، پارسال هفت هزار خودرو عمومی را در کارگاه‌های خود در سراسر کشور دوگانه‌سوز کرد.

به گزارش روز چهارشنبه آستان قدس رضوی، نایب رییس هیات مدیره شرکت شهاب خودرو گفت: طرح ملی دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی، به منظور جایگزین کردن گاز با بنزین در خودروهای عمومی به تصویب وزارت نفت رسیده است و با توجه به نیاز کشور به مشارکت بخش خصوصی، شرکت شهاب خودرو به عنوان یکی از مجریان این طرح ملی انتخاب شده است.

مهدی داداشی افزود: در اجرای این طرح کیت و مخزن مورد نیاز توسط کارفرما یعنی شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت تامین می شود و به صورت رایگان بر روی خودروهای عمومی بنزین سوز از جمله تاکسی‌ها و وانت بارها نصب می‌شود.

ایجاد ۱۴۰۰ اشتغال مستقیم با راه اندازی ۷۲ کارگاه در کشور

داداشی گفت: شرکت شهاب خودرو با راه اندازی ۷۲ کارگاه در سراسر کشور، عملیات دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی را با بهترین کیفیت انجام داده و اجرای این پروژه باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای هزار و ۴۰۰ نفر در سراسر کشور شده است.

وی افزود: اجرای این پروژه به طور کامل با استفاه از دانش فنی کارکنان شرکت شهاب خودرو انجام و تمامی قطعات مورد نیاز نیز از داخل کشور تامین شده است.

نایب رییس هیات مدیره شرکت شهاب خودرو، کاهش مصرف سوخت را از جمله مزیت‌های اجرای این طرح دانست و ادامه داد: با دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی بنزینی، ضمن کاهش هزینه برای مصرف کنندگان و کمتر شدن هزینه های تامین سوخت در کشور، شاهد جلوگیری از خروج ارز، تقویت صنایع وابسته، کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش مصرف بنزین خواهیم بود.

شهاب خودرو، از جمله شرکت‌های زیرمجموعه آستان قدس رضوی است که در حوزه تولید خودروهای عمومی و تجهیزات مورد نیاز شهرداری‌های کشور فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =