۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84279865
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۴۶ سگ ولگرد در خمین زنده گیری شد

خمین - ایرنا - شهردار خمین گفت: ۳۴۶ سگ ولگرد در این شهر سال گذشته در راستای مقابله با حیوانات ناقل بیماری زنده‌گیری شد و با تله‌گذاری در کانال‌های فاضلاب جمعیت این حیوانات موذی به صفر رسید.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی شهرداری خمین «ابوالفضل مرتضیان»، افزود: شهرداری خمین در راستای حفظ محیط زیست، مقابله با زباله‌گردی و انتشار بیماری‌های واگیردار از جمله کرونا، کاهش تولید مواد زاید جامد، طرح تفکیک پسماند از مبدأ را از مرداد ماه پارسال آغاز کرد و در قالب این طرح، ۷۵ سطل ویژه پسماند خشک، ۲۱۰ عدد سطل مخصوص کاغذ ویژه آموزش و پرورش در مدارس توزیع شده است.
وی ادامه داد: ۱۹هزار بروشور آموزشی، ۲ هزار ساک پارچه‌ای ویژه شهروندان در اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا در خمین توزیع شد و هشت هزار و ۴۸۱ خانوار شامل ۲۸ هزار و ۴۲۰نفر آموزش چهره‌به‌چهره دیدند.
شهردار خمین با اشاره به اینکه پنج و ۲ دهم تن پسماند خشک در ماه در طرح تفکیک پسماند  از مبدأ جمع‌آوری شد، اضافه کرد: در راستای ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی سایت موقت جهت تخلیه پسماندهای عمرانی پارسال در این شهر ایجاد شد. 
مرتضیان گفت: میانگین جمع آآوری پسماند ساختمانی خمین در سال گذشته ماهیانه ۷۰۰ تن بود و ۳۰۶ اخطاریه پسماندهای عمرانی و ساختمانی صادر و تعیین تکلیف شد.
وی اظهار داشت: به‌منظور آموزش و آگاهی شهروندان یک‌هزار نسخه بروشور مدیریت قوانین پسماندهای عمرانی و ساختمانی چاپ و در بین شهروندان توزیع شد.
شهردار خمین خریداری و نصب ۹۱ سطل زباله مکانیزه، پارکی و زیرسطلی ،تعمیر ۱۹۲ سطل زباله مکانیزه و کدگذاری ۶۹۸ سطل زباله مکانیزه را از دیگر اقدامات این نهاد خدماتی در سال گذشته بیان کرد.
مرتضیان افزود: پارسال به طور میانگین روزانه ۴۵ تن پسماندهای خانگی به‌منظور پاکسازی شهر و حفظ محیط زیست از سوی نیروهای خدمات شهری جمع‌آوری شد. 
وی تصریح کرد: شهرداری خمین برای  مقابله با شرایط بحرانی و لغزندگی معابر ۶۰ تن نمک خیابانی خریداری و ۱۵ مخزن نمک خیابانی در معابر اصلی نصب کرد.
شهردار خمین از آماده سازی سه هزار بسته نمک برای دسترسی راحتتر شهروندان در سال گذشته خبر داد و گفت: رودخانه مرکزی و جدول ها و کانال‌های جمع‌آوری آبهای سطحی شهر نیز لایروبی شدند.
خمین در جنوب استان مرکزی است و ۷۲ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن شهر هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =