پلیس مغرب از راهپیمایی حمایت از ملت فلسطین جلوگیری کرد

تهران - ایرنا - نیروهای امنیتی و پلیس مغرب بنا به دستور مقامات این کشور از برگزاری راهپیمایی مردم به منظور اعلام همبستگی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین در رباط مرکز مغرب جلوگیری کردند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه گزارش داد که نیروهای امنیتی مغرب دیروز اجتماع مردم این کشور که در چهل و پنجمین سالگرد «روز سرزمین فلسطین» در رباط پایتخت کشور تشکیل شده بود را برهم زدند. 

نیروهای امنیتی مغرب همچنین از رسیدن راهپیمایان به میدان مقابل پارلمان این کشور در مرکز رباط که به منظور همبستگی با مساله فلسطین و محکومیت عادی‌سازی روابط کشورشان با رژیم صهونیستی که اخیرا انجام شده است، برگزار شده بود، جلوگیری کردند. 

شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهای «سازش خیانت است»، «فلسطین امانت است» و «تظاهرات حق قانونی است» سر دادند.

نیروهای امنیتی مغرب با قراردادن موانع و میله‌هایی در خیابان اصلی شهر رباط، مانع رسیدن راهپیمایان به مرکز این شهر شدند.

مغرب در ۱۰ دسامبر گذشته عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد. 

مغرب در سال ۲۰۰۰ به دلیل شدت گرفتن انتفاضه دوم فلسطین ( قیام دوم ) دفتر تماس خود با رژیم صهیونیستی را بست، اما پس از اعلام عادی سازی روابط بار دیگر این دفتر  بازگشایی شد. 

«عبدالصمد فتحی» معاون هماهنگ کننده «جبهه ملی حمایت از فلسطین و مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» که شامل تعدادی از گروه‌های حقوق بشر و انجمن‌های جامعه مدنی مغرب است، در گفت و گو با رویترز، اقدام مقامات این کشور در جلوگیری از برگزاری راهپیمایی در چهل و پنجمین سالگرد روز سرزمین فلسطین را محکوم کرد.

وی این اقدام را خنجر زدن به فلسطین و انکار شعارهای مقامات رسمی مغرب که ادعای حمایت از آرمان فلسطینیان دارند، دانست.

« محمد ششم» شاه مغرب و رئیس کمیته قدس پس از تصمیم به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با «محمود عباس» ( ابومازن ) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی اعلام کرده بود که موضع وی برای حمایت از آرمان فلسطینیان تغییر نکرده است. 

وی همچنین گفت که از راه حل دو کشور حمایت می‌کند و مذاکرات بین طرف‌های فلسطینی و رژیم اسرائیل تنها راه دستیابی به یک راه حل نهایی، پایدار و جامع برای این درگیری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha