بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی رکورد ۱۰۰ روزه را شکست

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: طبق آخرین برآورد، بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به ۵۵۴ نفر رسیده  که بیشترین میزان در ۱۰۰ روز گذشته است.

دکتر جواد آقازاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۲۸۲ نفر مشکوک و ۲۷۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا هستند.

وی بیان کرد: همچنین در حال حاضر ۱۴۱ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های این استان بستری بوده و ۲۹ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به ابتلای ۴۴۵ نفر، بستری شدن حدود ۱۱۰ نفر و فوت چهار تن طی ۲۴ ساعت گذشته در استان اظهار کرد: با احتساب آمار امروز، کل فوت شدگان ناشی از کرونا در آذربایجان غربی به سه هزار و ۷۶۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۱۲۳ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

آذربایجان غربی یکی از استان‌های با بیشترین میزان ابتلا و فوتی بر اثر کرونا در کشور به شمار می رود و با وجود سهم جمعیتی چهار درصدی، سهم مبتلایان و فوت شدگان در استان نسبت به کشور به ترتیب ۶.۵ و ۶ درصد است.

طبق آخرین برآوردها، وضعیت کرونایی ارومیه قرمز شده و پنج شهرستان مامو، بوکان، سردشت، نقده و اشنویه در وضعیت نارنجی و۱۱ شهرستان نیز زرد است.

آذربایجان غربی شهرستانی با وضعیت آبی ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha