۱۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84279739
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۸ هزار قطعه مرغ زنده و ۴ تن گوشت مرغ در زنجان کشف شد

زنجان - ایرنا - پلیس این استان موفق به کشف و ضبط هشت هزار و ۱۲ قطعه مرغ زنده و چهار تن گوشت مرغ فاقد مجوز حمل و بهداشت در سطح مسیرهای ارتباطی شهرستان های ابهر، سلطانیه و آزادراه زنجان - تبریز شد.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان ابهر گفت: تعداد ۲ هزار و ۹۴۰ قطعه طیور زنده فاقد مجوز حمل از سوی ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان در حین گشت‌زنی در آزاد راه زنجان - ابهر از یک دستگاه کامیون کشف شد.

سرهنگ احمد اصانلو، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برابر با دستور قضایی، این تعداد طیور کشف و ضبط شده به منظور سیر مراحل قانونی به کشتارگاه مرغ شهرستان ابهر انتقال داده شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه دام و طیور قابلیت انتقال بیماری را دارند بنابراین باید با اخذ مجوزهای لازم قانونی و به صورت کاملا بهداشتی حمل شوند که در غیر این صورت پلیس از جابجایی آنها جلوگیری خواهد کرد.
 
جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان ابهر در پایان از شهروندان خواست، در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف بیش از ۵ هزار قطعه طیور فاقد مجوز در سلطانیه

فرمانده انتظامی شهرستان سلطانیه نیز گفت: پنج هزار و ۷۲ قطعه مرغ زنده فاقد مجوز حمل و بهداشت در حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی از چهار دستگاه کامیون حامل طیور کشف  شد.
 
سرهنگ حسین اصانلو، با بیان اینکه پلیس اجازه تردد دام و طیور به خودروهای فاقد مجوز قانونی را نمی دهد، افزود: کارشناسان ذیربط، ارزش این تعداد مرغ‌ کشف و ضبط شده را ۲ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال برآورد کردند.

کشف و ضبط چهار تن گوشت مرغ فاقد مجوز در زنجان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت : مأموران انتظامی استان در بازرسی از یک کامیون الوند، مقدار چهار تن گوشت مرغ فاقد مجوز بهداشتی به ارزش ۸۲۰ میلیون ریال را کشف کردند.
 
سرهنگ یوسف اسماعیل زاده، افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی هنگام کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه زنجان – تبریز به این کامیون مشکوک شده و خودرو را به منظور بررسی بیشتر متوقف کردند.
 
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی این میزان گوشت مرغ را بالغ بر ۸۲۰ میلیون ریال برآورد کردند از شهروندان خواست در صورت اطلاع و مشاهده هر گونه فعالیت غیرمجاز از جمله قاچاق و پخش کالاهای خارج از شبکه توزیع و بدون مجوز قانونی، موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

 

کشف چهار تن موز خارجی قاچاق در زنجان

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی این استان در حین کنترل خودروهای عبوری از جاده های زنجان به ۲ دستگاه خودروی وانت نیسان مشکوک شده و آن‌ها را متوقف کردند.

سرهنگ ایرج خانی پور، افزود: در بازرسی از این ۲ خودرو، مقدار چهار تن موز خارجی قاچاق کشف شد که کارشناسان ارزش ریالی این محموله را یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برآور کردند که در این رابطه خودروهای یاد شده توقیف و ۲ متهم پرونده نیز دستگیر و به منظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =