رگبارهای پراکنده پدیده غالب جوی قزوین تا چهار روز آینده خواهد بود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: پدیده غالب جوی استان از امروز تا شنبه هفته آینده رگبارهای پراکنده همراه با وزش به نسبت شدید باد خواهد بود.

مهدی آخوندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای از امروز تا شنبه هفته آینده امواج ناپایداری از سطح منطقه عبور می‌کند که پیامد آن افزایش ابر و در پاره‌ای از مناطق استان به خصوص بعدازظهرها رگبارهای پراکنده و رعد و برق است.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت نیز وزش بادها به نسبت شدید خواهد بود، اظهار داشت: برای روزهای پنجشنبه و جمعه وزش بادها جنوبی و برای شنبه هفته آینده نیز وزش بادهای غربی پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه طی این مدت روند افزایش دما را نیز خواهیم داشت، اضافه کرد: از شهروندان درخواست داریم که با توجه به بهاری بودن بارش‌ها و احتمال رعد و برق، به خصوص در اوقات بعدازظهر از تردد و اتراق کردن در فضاهای باز و مراتع و حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

آخوندی یادآور شد: در شبانه روز گذشته معلم کلایه در رودبار الموت شرقی، آوج و کوهین با صفر درجه و بویین زهرا با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم ترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت بین ۵ تا ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha