۱۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۳
کد خبرنگار: 3146
کد خبر: 84279689
۰ نفر

برچسب‌ها

۴ هزار و ۳۲۹ بازرسی از واحدهای صنفی اراک انجام شد

اراک- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: چهار هزار و ۳۲۹ بازرسی در قالب طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه پارسال تاکنون از واحدهای صنفی شهرستان اراک انجام شده است.

دکتر «سعید محمددوست» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۸۹ واحد صنفی این شهرستان در جریان بازرسی‌های نوروزی اخطار گرفتند.
وی بیان کرد:۱۳۴ واحد صنفی متخلف در این مدت به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۵ واحد صنفی مهروموم شد که بیشتر در رسته توزیع موادغذایی بودند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک تاکید کرد: مراکز طرح بازرسی نوروزی امسال ۱۵ مرکز است.
محمددوست ادامه داد:  وضعیت شهر اراک‌ در رنگ بندی کرونا نارنجی است و شمار مبتلایان رو به افزایش است که متاثر از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی و حضور پرتعداد مردم در مراکز خرید و معابر و خیابان‌ها است.
  وی تصریح کرد: مراجع سلامت استان اعلام کرده‌اند که آمار مبتلایان وز امسال نسبت به اسفند ماه دو و نیم برابر شده که این مهم لزوم تعامل و همکاری بیشتر  در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در تعطیلات نوروزی را می‌طلبد تا محدودویت‌ها برای کسبه بازنگردد.
 رئیس بسیج جامعه پزشکی استان یادآور شد: هر رفتاری  در کرونا پس از ۲ هفته آثار خود را نشان می‌دهد و با وجود آنکه حضور مردم در مراکز خرید همراه با ماسک بود، اما ازدحام جمعیت سرعت شیوع کرونا را افزایش داد اما باید اذعان داشت که هنوز آثار حضور مردم در میهمانی و مسافرت ها نمایان نشده است.
 محمددوست عنوان کرد: در یک سال گذشته صاحبان صنوف خسارات زیادی متحمل شدند و درآمد مناسبی نداشتند و خود مردم نیز از شیوع بیماری هراس داشتند.
وی بیان کرد: برای حمایت از صنوف، در تعطیلات نوروزی امسال مسئولین سختگیری زیادی نداشتند اما، مقرر شد شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند که این امر محقق نشد که امید می‌رود  در راستای کنترل و مقابله با بیماری کرونا گام های موثری برداشته شود و این بیماری ریشه‌کن شود.
شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =