۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۵۸
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84279646
۰ نفر

برچسب‌ها

کوبا خواهان بررسی راهکارهای مقابله با کرونا در این کشور شد

مادرید- ایرنا- «میگل دیاز کانل» رییس جمهوری کوبا در یک سری پیام های انتقادی و همزمان با افزایش موارد ابتلای روزانه  کرونا در این کشور که از مرز یکهزار نفر گذشتند ، خواهان بررسی استراتژی ها در مقابل بیماری همه گیر کرونا در هاوانا شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، دیاز کانل روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود بر ضروری بودن بررسی استراتژی های مقابله با کووید ۱۹ در هاوانا پایتخت کوبا که منطقه ای است که بیشتر از هر جای دیگر  این جزیره‌ تحت تاثیر قرار دارد ، اشاره کرد .

وی افزود:هر چقدر موارد مثبت کمتر باشد ، مظنونان به بیماری کمتر خواهند بود و این به نوبه خود به معنی‌ تماس های کمتر و شیوع کمتر است .چالش ما ، قطع سرایت بیماری است .

رییس جمهوری کوبا  همچنین خواهان قرنطینه موثرتر افراد مشکوک به  ابتلای به کرونا به منظور قطع سرایت در هاوانا و اطراف آن شد .

وی تاکید کرد که این مورد ، فقط هنگامی امکان پذیر می‌ شود که قرنطینه خانگی موثر باشد ، چیزی که اکنون اتفاق نیفتاده است .

وزارت بهداشت کوبا در آخرین گزارش خود روز سه شنبه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ، یکهزار و ۸ نفر به فهرست بیماران اضافه شده اند که تعداد کل مبتلایان از آغاز بیماری را به ۷۴ هزار و ۲۱۲ نفر رسانده است .این نهاد بهداشتی کوبا  تائید کرد که بیش از نیمی از مبتلایان جدید (۵۵۸)، مربوط  به هاوانا است  .

وزارت بهداشت کوبا ادامه داد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۱ بر اثر ابتلا به کرونا نفر جان باختند که ۴ نفر بیشتر از روز دوشنبه است  .

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =