بیش از ۱۲ هزار بازرسی طرح نوروزی در زنجان انجام شد

زنجان - ایرنا - مدیر گروه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی ۲۵ اسفند سال گذشته تا نهم فروردین سال‌جاری، ۱۲ هزار و ۶۶۰ مورد بازرسی در قالب ۱۰ تیم متشکل از کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در سطح استان انجام گرفته است.

 جلیل نصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در این بازدیدها ۳۳ مورد از اماکن و مراکز متخلف به مراکز قضائی معرفی شدند، افزود: ۱۹ باب از اماکن نیز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و پروتکل‌های پیشگیری از کرونا پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.   

به گفته وی، در این بازرسی‌ها مقدار ۸۸۳ کیلوگرم/ لیتر مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته نیز ضبط و معدوم شد.  

این مسوول ادامه داد: در طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند سال گذشته همزمان در تمامی شهرهای استان و مراکز بین راهی، با اولویت مراکز پرخطر از جمله رستوران‌ها، مراکز خرید و جمعی آغاز شده و تیم‌های بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای با نظارت بر رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های پیشگیری از کرونا، جهت حفظ سلامت هم استانی ها در حال فعالیت هستند.  

وی با اشاره به اینکه طی بازه زمانی یاد شده، هفت هزارو ۲۳۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع و عرضه و فروش موادغذایی انجام گرفته است، اضافه کرد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایانه درون و برون شهری و جایگاه‌های سوخت ۵۰۰ مورد، بازدید از مراکز اقامتی ۵۷ مورد، کل مراکز تهیه و توزیع و فروش موادغذایی پلمب شده ۱۰ مورد و بازرسی از مراکز اقامتی ۵۷ مورد بوده است.

مدیر گروه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به بازدید از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی از جمله شیرینی و آجیل فروشی، رستوران و اغذیه فروشی‌ها، مراکز بین راهی و ... صدور اخطار کتبی به مراکز متخلف درخصوص رعایت اصول بهداشتی گفت: بازرسی‌ها در قالب تیم‌های مشترک با بازرسان تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن و تجارت، میراث فرهنگی و گردشگری و سایر دستگاه‌های مربوطه انجام می‌گیرد.     

نصیری بازدید از صنوف حساس و بحرانی در مناطق مختلف استان، نظارت بر فعالیت پاساژها، مراکز خرید و تجمعی و ... را از دیگر فعالیت‌های انجام گرفته ذکر کرد. 

وی با بیان اینکه نظارت‌های بهداشتی ایام نوروز تا ۲۰ فروردین ادامه دارد، اظهار داشت هر فرد می‌تواند به عنوان یک بازرس بهداشت بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را با سامانه ۱۹۰ یا ۳۳۰۱۹۰ در میان بگذارند تا در اسرع وقت توسط تیم‌های نظارتی مورد پیگیری قرار گیرد.

 این  مسوول یادآوری کرد: عموم می توانند یا با اسکن کد رهگیری (QR) نصب شده در معرض دید مشتریان، تمامی مراکز و اماکن و پاسخ دادن به سوالات مرتبط عوامل بهداشتی را در ارائه خدمات یاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همیاری و مشارکت یکدیگر، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی سالی بدون کرونا را در سال ۱۴۰۰ رقم زده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =