۴۰۰ تن از بیماران کلیوی و پیوندی فارس واکسن کرونا دریافت کردند

شیراز_ایرنا _ رئیس بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا شیراز گفت : مرحله نخست واکسیناسیون بیماران دیالیزی و کلیوی با دریافت واکسن کووید ۱۹ از سوی ۴۰۰ تن از بیماران در این بیمارستان انجام شد.

دکتر حشمت‌الله صلاحی روز سه‌شنبه با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۴۰۰ نفر از بیماران پیوندی و دیالیزی استان فارس این واکسن را دریافت کردند افزود : این بیماران با حضور در محل بیمارستان تخصصی، فوق تخصصی و پیوند اعضا ابوعلی سینا واکسینه شدند تادر مجموع در فروردین ماه کار تزریق ۷۵۰ بیمار در این دوره صورت پذیرد.

دکتر صلاحی افزود : با توجه به شرایط خاص و لزوم تسریع واکسیناسیون این بیماران ، با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی شیراز ،مرحله اول تزریق واکسن کرونا با فراخوان عمومی این عزیزان انجام پذیرفت. 

وی اضافه کرد : در ابتدا از تمامی بیماران پس ازاحراز هویت نمونه گیری خون به عمل آمد تا در یک روند بررسی دقیق ، میزان تاثیرگذاری واکسن درنمونه گیری دوره دوم تزریق مشخص گردد.سپس بیماران در صف دریافت واکسن قرارگرفتند.

رئیس بیمارستان پیوند اعضا بوعلی سینا شیراز گفت : تیم‌های واکسیناتور مجرب تعیین شده و اعزامی از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز کار تزریق واکسن به این افراد را به عهده داشتند.

وی با بیان اینکه استان فارس قطب پیوند اعضای کشور است گفت : تا کنون بیش از ۱۳ هزار پیوند کبد، کلیه، قلب، پانکراس و روده در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام شده است. در همین راستا توجه ویژه به تسریع امورات درمانی این عزیزان همواره از اولویت های مدیران بیمارستان ابوعلی سینا شیراز است.

مرحله بعدی تزریق این بیماران ۸ اردیبهشت ماه می باشد که در اطلاعیه های بعدی روند اجرا اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =