پروژه‌های بنیاد مسکن گمیشان با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح شد

گرگان - ایرنا - پروژه‌های بنیاد مسکن گمیشان با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال امروز سه‌شنبه با حضور جمعی از مسوولان کشوری و استانی در این شهرستان مرزی و ترکمن‌نشین به بهره‌برداری رسید .

در این مراسم با حضور محمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ۷۲ واحد مسکن محرومان با اعتبار ۴۶ میلیارد و ٨۰۰ میلیون ریال بهره برداری به مالکان آنها تحویل شد .

افتتاح ۵۵ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۲٢ میلیارد ریال، ۲۳ پروژه طرح هادی روستایی با اعتبار ٣۵ میلیارد ریال ،اهدای ۱۵۱ جلد سند مالکیت روستایی و شهری، پایان عملیات نقشه برداری ۳۰ روستای تحت مالکیت بنیاد علوی با ۱۲ هزار و ۳۷۲ واحد مسکونی و آغاز ساخت ۱۵۰ واحد مسکن روستایی با اعتبار ٧۵ میلیارد ریال از جمله پروژه های بنیاد مسکن در گمیشان بود .


در این آئین همچنین طرح هادی روستای آرخ بزرگ با اعتباری بالغ بر ٣۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در این مراسم گفت: طرح هادی ۳۹ هزار و ۴۶۰ روستای کشور تهیه شده و هدفگذاری سال جاری بازنگری طرح هادی در سه هزار روستا است.

محمدرضا شاملو ادامه داد: همچنین امسال قرار است محیط سه هزار روستا بهسازی و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام تکمیل و ساخت تعدادی دیگر آغاز شود.

وی با اشاره به نیاز سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریالی برای بازنگری طرح هادی روستایی در کشور گفت که امسال طرح هادی سه هزار روستای کشور بازنگری می شود.

شهرستان گمیشان با ۸۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی گلستان واقع است و در سال ۱۳۹۸ به سبب وقوع سیل دچار خسارت‌های زیادی در حوزه مسکن و زیرساخت‌های روستایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =