۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84279584
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

روند ابتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان صعودی است

  باکو – ایرنا – شاخص ابتلای روزانه به کووید -19 در یک ماه اخیر در جمهوری آذربایجان در مقایسه با ماه های قبلی همچنین افزایش می یابد .

 به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با ویروس کرونا ، در 24 ساعت اخیر دو هزار 146 مورد ابتلای به کووید -19 در این کشور به ثبت رسیده است که بر اثر شیوع این ویروس 25 نفر جان خود را از دست دادند.

 تا به حال در مجموع 259 هزار و  476  نفر در جمهوری آذربایجان با جمعیت بیش از  10 میلیون نفره به ویروس کرونا مبتلا شدند که 237 هزار و 338 نفر از آنها درمان شده و سه هزار و 538 نفر نیز جان باختند.

 با توجه به افزایش قابل توجه موارد ابتلای روزانه به کووید -19 در جمهوری آذربایجان ، هیات دولت این کشور 19 مارس (برابر 29 اسفند ماه گذشته ) تصمیم گرفت اعمال قرنطینه برای مقابله با  ویروس کرونا در سراسر این کشور تا اول ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ) تمدید کند.

 هیات  دولت جمهوری آذربایجان با اشاره به این که این تصمیم در رابطه با مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان اتخاذ شده است، افزود : در قالب ان برخی محدودیت های قرنطینه ای به کار گرفته می شود .

دولت جمهوری آذربایجان در قالب مقابله با همه گیر ویروس کرونا  واکسیناسیون شهروندان با استفاده از واکسن چینی سینوواک (Sinovac) اقدام کرده است و  بر همین اساس با این شرکت قرارداد دریافت ۴ میلیون دوز واکسن امضا شده است.

در حال حاضر واکسیانسیون شهروندان در سن بالاتر از 40  سال در جمهوری آذربایجان ادامه دارد و همزمان با آن برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای از جمله استفاده اجباری از ماسک به کار گرفته شده است.

همچنین دولت جمهوری آذربایجان در راستای مقابله با همه‌گیری بیماری «کووید-۱۹ » مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را بسته است، ولی این محدودیت‌ها شامل حمل و نقل ترانزیتی نمی‌شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha