نماینده مجلس: توان عملیاتی هلال احمر ارتقا یابد

سنندج- ایرنا- نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید توان عملیاتی جمعیت هلال احمر را تا حد نیاز برای مواجهه با بحرانهای مختلف بالا ببریم.

به گزارش ایرنا، پرویز اوسطی شامگاه سه شنبه در مراسم تحویل یک دستگاه کامیونت پشتیبانی عملیات امداد و نجات به جمعیت هلال احمر قروه اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از دستگاههای واکنش سریع کشور با مدیریت پایش است و باید همواره آمادگی لازم را برای مواجهه به اتفاقات و مخاطرات داشته باشد.

وی افزود: کشورمان بالاترین آمار حوادث طبیعی را دارد و مسوولیت اصلی مواجهه با این حوادث جمعیت هلال احمر است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به نقش و جایگاه این نهاد مهم امدادی، باید پشتیبانی بیشتری از جمعیت هلال احمر صورت گیرد تا ایفای وظایف آن تقویت شود.

اوسطی با تاکید بر بکارگیری نیروی انسانی متخصص در جمعیت هلال احمر تاکید کرد: کردستان از زیر ساختهای مناسب تجهیزاتی و امکاناتی برخوردار نیست و وظیفه ی ماست که به نحو شایسته عقب ماندگی های موجود را جبران کنیم.

وی اضافه کرد: امیدوارم با همکاری جمعیت هلال احمر کشور و مسوولین استانی بزودی شاهد افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده ای وینسار و مجتمع اداری، امدادی دهگلان باشیم.

حضور فعالانه هلال احمر در همه بحران‌ها 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: جمعیت هلال احمر در زمان های مختلف و در هر آنچه که مخاطره، حادثه، سانحه و بحران نام دارد، حضوری فعال و مثمر ثمری داشته است.

پیام جلالی افزود: از سال گذشته با شیوع بیماری کرونا امدادگران و داوطلبان هلال احمر در مبادی ورودی شهر به غربال گری و تب سنجی مسافران نوروزی پرداختند.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر طی یکسال گذشته در کنار مدافعین سلامت و بسیج و سپاه در طرح های آمران سلامت، ناظران سلامت و طرح فاخر حاج قاسم سلیمانی حضور فعالی داشت.

جلالی اضافه کرد: امروز شاهد نتایج مثبت طرح حاج قاسم سلیمانی در پیشگیری از کرونا هستیم که با همکاری جمعیت هلال احمر، سپاه و دانشگاه علوم پزشکی طی یکسال گذشته به مرحله اجرا در آمد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان یادآور شد: اعتقاد بر این است که توان هر سازمانی به وجود نیروی انسانی توانمند آن است و در جمعیت هلال احمر از نیروهای بسیار توانمندی داریم که در مخاطرات و بحران‌ها عملکرد بسیار مطلوبی داشته‌اند.

وی تاکید کرد: در کنار نیروی انسانی توانمند، وجود تجهیزات و امکانات مناسب کار، مهم است و امیدواریم که به نحو مطلوبی این نیاز جمعیت نیز مرتفع شود.

در این مراسم یک دستگاه کامیونت "فوسو" ویژه پشتیبانی عملیات های امداد و نجات به ارزش ریالی ۱۳ میلیارد ریال تحویل جمعیت هلال احمر قروه شد.

جمعیت هلال احمر کردستان در قالب ۲۳ پایگاه ثابت و پشتیبان در قالب طرح نوروزی در مناطق مختلف استان به مردم و مسافران خدمات می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =