کهگیلویه و بویراحمد وارد پیک چهارم کرونا شد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به افزایش بی سابقه تعداد مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد این استان وارد پیک چهارم بیماری کرونا شد.

به گزارش ایرنا، پرویز یزدان پناه عصر سه شنبه در نشست با فرمانداران شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این استان  به نسبت جمعیت پس از استان خوزستان بالاترین خیز و بستری کرونا را در کشور دارد.

وی افزود: با توجه به آمار روزافزون تعداد موارد مثبت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد نسبت جمعیت مقام چهارم کشور را دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست از فرمانداران خواست با هوشیاری و دقت تا قبل از پایان فروردین ماه با توجه به درپیش بودن انتخابات و آتش سوزی‌ها و احتمال سخت شدن وضعیت شیوع کرونا آمادگی لازم برای مهار هر چه بهتر این ویروس را داشته باشند.

حسین کلانتری با بیان اینکه برخورد پلیسی و سخت گیرانه برای کنترل کرونا بازدارنده نیست گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از شیوع کرونا و کاهش تعداد مبتلایان  فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم برای کنترل این بیماری است.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این استان و به تبع آن افزایش آزمایش‌های مولکولی در تلاشیم تا دومین آزمایشگاه مولکولی در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شود.

موارد مثبت کرونا در نمونه های روز یکشنبه در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۴۰۰ نفر بوده که بیشترین موارد مثبت از زمان گسترش ویروس کرونا در ۱۳ ماه گذشته است.

آزمایشگاه ها و مراکز نمونه گیری در کهگیلویه و بویراحمد به طور سه شیفت در حال نمونه گیری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =