شمار مبتلایان کرونا در شاهرود و میامی از هشت هزار تن گذشت

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی ۶۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته در شهرستان های شاهرود و میامی خبرداد و گفت: شمار مبتلایان از آغاز همه‌گیری تاکنون به هشت هزار و ۳۵ تن رسید.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه سه شنبه با بیان اینکه هم اکنون ۵۲ بیمار کووید۱۹ در بخش های مختص به بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری هستند، افزود: از این تعداد ۴۳ بیمار در بخش عادی و ۹ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی توسعه برنامه بیماریابی را از عوامل سریع شناسایی موارد جدید خواند و اظهار داشت: با توسعه این برنامه شناسایی به موقع بیماران سرپایی انجام شده و بیشتر آنان بهبود یافته اند.

چمن با بیان اینکه در روزهای گذشته تاکنون شاهد افزایش نسبی مراجعه کنندگان سرپایی هستیم، تصریح کرد: افزایش در مراجعات سرپایی و شناسایی مواردی که با تست سریع و توسعه بیماریابی از اطرافیان موارد مثبت انجام شده، بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در شرق استان سمنان را تشکیل می دهند.

به گفته وی، در صورت ادامه روند افزایشی ابتلا در روزهای آینده شاهد افزایش موارد بستری در بیمارستان خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه همه گروه های سنی در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، افزود: با این شیب افزایشی ابتلا که دوباره در بسیاری از مناطق کشور از جمله حوزه استحفاظی این دانشگاه آغاز شده، باید با دقت بیشتری از گروه های پرخطر محافظت کنیم.

چمن، سالمندان را پرخطرترین گروه سنی در برابر بیماری کووید۱۹ خواند و اظهار داشت: بیشترین موارد بستری و بدحال مربوط به این گروه سنی است، باید از سالمندانی که به ویژه دارای بیماری های زمینه ای مزمن هستند، محافظت و مراقبت بیشتری کرد.

وی، مادران باردار را دومین گروه پرخطر در برابر این ویروس دانست و گفت: این ۲ گروه باید از شرکت در برنامه های دورهمی، گردهمایی ها و همچنین محفل های خانوادگی به طور جدی پرهیز کنند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، هم اکنون شهرستان شاهرود در وضعیت زرد و شهرستان میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۹۱ تن از هموطنان مبتلا به بیماری کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۶۲ هزار و ۵۶۹ تن رسیده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۰ فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۰ هزار و ۲۵۰ تن بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و یک هزار و ۳۹ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۷۵ هزار و ۲۳۴ تن رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =