۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2082
کد خبر: 84279545
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرمانده ارشد اوکراین، روسیه را متهم به اتخاذ سیاست تهاجمی کرد

تهران- ایرنا- راسلان خومچاک فرمانده کل قوای اوکراین، مسکو را متهم به اتخاذ سیاست تهاجمی علیه کی یف کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی روز سه شنبه گفت که روسیه با ایجاد تهدید برای امنیت اوکراین در حال استقرار نیروهای مسلح خود در نزدیکی مرزهای کشور است.  

خومچاک در صحن پارلمان اوکراین همچنین آنهایی را که "جدایی طلبان تحت حمایت روسیه" خواند متهم به نقض نظام مند آتش بس مورد توافق در ژوئیه ۲۰۲۰ در شرق اوکراین کرد.

نمایندگان اوکراینی مدعی هستند که ۲۶ سرباز این کشور از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون کشته شدند که ۴ تن از آنها در هفته گذشته با گلوله تک تیرانداز کشته شدند.
خومچاک در صحن پارلمان گفت که فدراسیون روسیه به سیاست تهاجمی علیه اوکراین ادامه می دهد.
طبق ادعای وی، نیروهای روسیه از مناطق مختلف در نزدیکی مرزها به منظور حفظ آمادگی جنگی و انجام رزمایش حضور یافتند. 
خومچاک ادامه داد: پیش بینی می شود بیش از ۲۵ گروه تاکتیکی متمرکز شوند که با نیروهای از پیش اعزام شده در نزدیکی مرز اوکراین تهدیدی رای امنیت نظامی کشور ایجاد می کند.
وی توضیح داد  که مسکو ۳۲ هزار و ۷۰۰  نیرو در کریمه دارد درحالیکه افسران این کشور ۲۸ هزار نیروی جدایی طلب مستقر در شرق اوکراین را فرماندهی می کنند. 
اوکراین، کشورهای غربی و ناتو مدعی هستند که روسیه نیرو و تسلیحات سنگین به افرادی که اوکراین آنها را جدایی طلب می خواند، ارسال می کند. 
کریمه ۱۶ مارس ۲۰۱۴ (۲۵ اسفند ۱۳۹۲) بعد از موافقت ۹۵ درصد از شرکت کنندگان در یک همه پرسی و به دنبال اختلافات خشونت آمیز بر سر قدرت در اوکراین رسما به روسیه ملحق شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha