شمار کرونای انگلیسی در منطقه کاشان به ۳۸ نفر رسید

کاشان - ایرنا - معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شمار کرونای انگلیسی در این منطقه با اضافه شدن ۳۰ مورد دیگر به ۳۸ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری عصر سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: پیش از این هشت مورد کرونای انگلیسی در منطقه کاشان ثبت شده بود که بررسی‌ها نشان می‌دهد این نوع کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در حال افزایش است.

وی ادامه داد: با توجه به گردش این نوع از ویروس کرونا در منطقه کاشان، به احتمال زیاد در روزهای آینده ویروس کرونای انگلیسی در منطقه غالب شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: افزایش موارد سرپایی و بستری کووید ۱۹ و کرونای انگلیسی در منطقه کاشان حاکی از شروع خیز جدید کرونا در این منطقه است.

وی اظهار امیدواری کرد: اهالی و ساکنان منطقه کاشان از حضور در تجمع‌ها پرهیز کنند و در استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری جدیت لازم را داشته باشند.

دلاوری همچنین از مسافران عزیمت‌کننده به کاشان خواست این منطقه را هر چه سریعتر ترک کنند.

به گزارش ایرنا، شمار آزمایش مثبت کرونا در منطقه کاشان تا چندی پیش به طور میانگین روزانه افزون بر ۶۰ مورد بود که در چند روز اخیر به افزون بر ۷۰ و دیروز به ۹۸ مورد رسید؛ ثبت قابل توجه و ۱۲۵ موردی آزمایش مثبت در ۲۴ ساعت اخیر حاکی از روند رو به رشد و نگران‌کننده شیوع این ویروس در منطقه است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل زرد است.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =