۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۲
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84279540
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

گسترش همکاری نیروهای هوایی جمهوری آذربایجان و پاکستان بررسی شد

  باکو – ایرنا – در سفر "آمیر مسعود " معاون  فرمانده نیروی هوایی پاکستان و هیات همراه به باکو و دیدار با سپهبد " رامیز طاهراف " معاون وزیر دفاع و فرمانده نیروی هوایی جمهوری آذربایجان گسترش همکاری نیروهای هوایی دو کشور بررسی شد.

به  گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از وزارت دفاع  جمهوری آذربایجان  ، طرفین در این دیدار همچنین در باره همکاریهای دوجانبه در عرصه های آموزش نظامی و فنی و نیز دیگر مسایل مورد علاقه تبادل نظر کردند .

  گسترش همکاری نیروهای هوایی جمهوری آذربایجان و پاکستان در سفر دی ماه سال گذشته "مجاهد انور خان " فرمانده نیروی هوایی این کشور و هیات همراه به باکو و دیدار هایی با "ذاکر حسن اف" وزیر دفاع  و " رامیز طاهراف " فرمانده نیروی هوایی جمهوری آذربایجان نیز بررسی شده بود .

پاکستان یکی از اولین کشورهای است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 استقلال جمهوری آذربایجان را به رسمیت شناخته است.

 دو کشور در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی و نیز در حوزه صنایع دفاعی همکاری می کنند و دولت باکو علاقمند به دریافت تجهیزات نظامی از پاکستان می باشد.

جمهوری آذربایجان در تابستان سال 2017 میلادی قرارداد خرید 10 فروند هواپیمای نظامی `سوپر موشاک` برای ارتش این کشور را با پاکستان امضا کرد.

این قرار داد علاوه بر تحویل 10 فروند هواپیمای نظامی `سوپر موشاک ` به جمهوری آذربایجان همچنین شامل ارایه کمک های فنی و آموزش عملی خلبانان است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha