استاندار بوشهر:  مانع ‌زدایی از تولید  در گرو اصلاح قوانین است

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: لازم است مسائل و مشکلات عرصه تولید آسیب شناسی و راهکارهای لازم برای اصلاح قوانین و بخشنامه‌ها در راستای مانع‌زدایی از این بخش بررسی شود.

عبدالکریم گراوند عصر سه‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال، تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر، با بیان اینکه اشتغال‌زایی و توسعه صادرات غیرنفتی در اولویت برنامه‌های استانی قرار دارد، افزود: باید گام‌های عملیاتی برای تحقق رونق تولید و رفع مشکلات تولیدکنندگان برداشته شود و پشتیبانی و مانع زدایی از تولید در حد شعار باقی نماند.

وی ادامه داد: برخی از موانع به قوانین، دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها بر می‌گردد که لازم است در راستای مانع زدایی از تولید اصلاح شوند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: فعالیت سیستم نظارتی در جامعه باید با همکاری مدیران و حفظ سلامت اداری در راستای رفع موانع از بخش‌های تولید، سرمایه‌گذاری و اقتصادی گام بردارد.

گراوند بر رفع موانع واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها تاکید و بیان کرد: برای رفع مشکلات این واحدها باید کارگروه تخصصی با همکاری مسئولان مرتبط تشکیل و راهکارهایی برای برگشت این واحدها به چرخه فعالیت اندیشیده شود.

 وی اضافه کرد: در راستای حل مشکلات و رفع موانع، لازم است تمرکززدایی در دستورکار قرار گیرد و اختیارات بیشتری به استان‌ها برای تصمیم‌گیری در این زمینه داده شود.

گراوند با اشاره به توجه خاص مقام معظم رهبری به اقتصاد و رفع مشکلات این عرصه، اظهار کرد: برای بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمنان، باید اقدامات عملی در راستای افزایش تولید و رفع موانع حوزه تولیدی و سرمایه‌گذاری برداشته شود.
استاندار بوشهر با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بخش‌های مختلف اقتصادی، یادآور شد: بیشترین آسیب به بخش‌های خدمات و گردشگری رسیده است در حالی که در استان  فعالیت‌های ارزشمندی در حوزه زیرساخت‌های گردشگری انجام شده است اما در زمان حاضر قابل بهره‌برداری مناسب نیستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =