۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 84279516
۱ نفر

برچسب‌ها

استاندار: نرخ بیکاری تهران در سال گذشته به ۸.۴ درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ شاهد اقدامات خوبی در راستای مرتفع کردن مشکلات زیرساختی واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی بودیم که در همین راستا نرخ بیکاری این استان در سال گذشته به ۸.۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر در این شهرستان برگزار شد، افزود: برغم تحمیل تحریم های ظالمانه به کشور که اشتغال و اقتصاد را هدف قرار داده است اما در این شرایط از سال ۹۷ تا ۹۹ شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان تهران هستیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ نرخ نقطه‌ای بیکاری در استان تهران در زمستان ۶/۸ درصد و بطور کلی ۸/۴ درصد کاهش یافت و این مرهون هم افزایی همه ارکان دولت و بخش خصوصی است.

محسنی بندپی همچنین بیان کرد: سرانه تخت بیمارستانی در استان تهران ۰.۶ دهم درصد به ازای هر هزار نفر است و انتظار داریم تا پایان دولت بیمارستان های ملارد، فیروزآبادی ری و شهریار که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند به بهره برداری برسد.

جلسه اقتصاد مقاومتی استان تهران امروز با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری، «علیرضا رزم حسینی» وزیر صمت و «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در اسلامشهر برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =