نوروز امسال ۱۰۰۰ تن مرغ در بازار کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیاز روزانه به مرغ در این استان ۵۰ تن است اما در مدت ۱۰ روز عید بیش از یک هزار تن مرغ گرم و منجمد در بازار توزیع شد.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز سه شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با وجود اینکه بخشی زیادی از مرغ موردنیاز مردم این استان از سایر استانها وارد تامین می شود اما قیمت مرغ در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به این استان‌ها کمتر است.

وی افزود:کهگیلویه و بویراحمد در شاخص تامین کالا های اساسی جزو استان های برتر کشور است. 

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وضعیت عرضه مرغ در بازار  این استان متعادل و رضایت‌مندی ایجاد شده بیان کرد:  برای ایجاد تعادل در بازار با  کسانی که می‌خواستند در بازار عرضه اخلال ایجاد کنند به شدت برخورد کردیم‌.

 کلانتری عنوان کرد: سال ۹۸ تولید مرغ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن بوده که با تلاش مسئولان مربوطه این میزان به ۱۵ هزار تن رسید.

وی ابراز داشت: برای کاهش وابستگی بازار مرغ به سایر استانها ۲۹ واحد مرغداری با  حمایت دستگاه‌ها و بانک ها فعال شدند که موجب تامین ۷۵ درصد نیاز استان در عید امسال شد.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر از مجموعه ۲۵ واحد مرغداری راکد  ۲۰واحد دیگر در سال جاری راه‌اندازی شود می‌توانیم ۱۰۰ درصد نیاز مرغ استان را تامین کنیم.

وی با اشاره به تداوم نظارت‌ها در بازار افزود: تنظیم بازار محدود به تعطیلات نوروز نیست و اعضای ستاد تنظیم بازار بازدید شهرستانی داشته باشند و بازار را روزانه رصد کنند.

کلانتری عنوان کرد: تا قبل از عرضه میوه شب عید قیمت سیب ۱۷ هزار تومان بود که بعد از توزیع به حدود ۱۰ هزار تومان رسید.

وی ابراز داشت: نظارت بر بازار بازدیدها و کنترل بازار باید در ماه رمضان تشدید شود که مردم روزه‌دار با مشکلی مواجه نشوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =