کلاهبرداری با ترفند شارژ ارزان قیمت

تهران- ایرنا- رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت: عامل راه اندازی صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ ارزان قیمت شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران بزرگ، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" روز سه شنبه اظهار داشت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا  تهران، وی اظهار کرد، مبلغ ۳۰ میلیون تومان از حساب بانکی اش، توسط فرد یا افرادی ناشناس برداشت شده است.

وی عنوان کرد: همچنین شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد، در حال مکالمه ی تجاری مهمی بودم که شارژ تلفن همراهم به پایان رسید و باتوجه به اینکه برای خرید شارژ و ادامه مکالمه عجله داشتم وارد موتور جستجوگر گوگل شدم و با وارد کردن عبارت خرید شارژ وارد اولین سایت شدم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از چند لحظه تمام موجودی حسابم را از دست دادم.  

رئیس پلیس فتا تهران ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان خرید شارژ با ارزانترین قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می کند.

سرهنگ گودرزی ابراز داشت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، متخصصان سایبری پلیس فتا هویت و مخفیگاه متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران شناسایی با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

وی خاطر نشان کرد: این شیاد سایبری پس از انتقال به پلیس فتا معترف شد، باتوجه به مهارتی که در زمینه اینترنت داشتم با ایجاد صفحه جعلی و وعده فروش شارژ ارزان قیمت، ‌قربانیان خود را به سمت خرید از سایت جعلی برده و با به دست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد نسبت به سرقت موجودی حساب قربانیان اقدام کرده است.

این مقام پلیسی به شهروندن توصیه کرد: پیامک رمز یکبار مصرف که حاوی اطلاعاتی از تراکنش شامل مبلغ، نوع تراکنش و ... می باشد را با خرید اینترنتی خود مطابقت دهند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات اغوا کننده و دروغین خریدهای آنلاین با قیمت های ارزان تر را نخورید و برای انجام یک خرید اینترنتی موفق حتما از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند، همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.

شناسایی سارق قطعات الکترونیکی 

 رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی از دستگیری سارق لوازم داخل خودرو خبر داد و گفت: متهم از داخل خودرو، قطعات الکترونیکی شرکت شاکی را سرقت کرده بود.

سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری" بیان داشت: مالک خودرویی به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران مراجعه و اظهار کرد، دهم اسفند ماه خودرو خود را در مقابل منزلم در محدوده غرب تهران پارک کردم ولی زمانی که به خودرو مراجعه کرده متوجه شدم اموالی از قبیل: لوازم و قطعات الکترونیکی شرکتم به ارزش ۵ میلیارد ریال به سرقت رفته است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارق یک نفر بوده و با یک دستگاه خودرو پژو پارس بژ رنگ سرقت را مرتکب شده است، ادامه داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی هویت سارق شناسایی و مشخص شد که وی سابقه دار است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در ادامه بررسی های مخفیگاه وی در حوالی میدان آزادی شناسایی ولی مشخص شد که متهم به محل سکونتش تردد ندارد و در پاتوق های مختلف  به سر می برد.
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان با تلاش بی وقفه موفق می شوند پاتوق وی را شناسایی و با هماهنگی قضائی در پاتوقش دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی انتقال یافت.

سرهنگ اختیاری افزود: متهم در بازجوئی های پلیسی به سرقت از داخل خودرو شاکی معترف و اظهار کرد، با خودرو خواهرم سرقت را انجام داده ام.  

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران گفت: متهم با صدور قرار مناسب برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار این پایگاه قرار دارد.

بازداشت سارق در گشت زنی های انتظامی 

 رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق حرفه ای خودرو  خبر داد و گفت: یک دستگاه خودروی مسروقه در عملیات تعقیب و گریز کشف شد.

سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند" بیان داشت: ساعت ۵ بامداد هجدهم اسفند ماه واحد گشت پلیس آگاهی حین گشت زنی در محدوده میدان "آزادی" به یکدستگاه خودرو پراید به همراه یک نفر راننده مظنون شده که با استعلام از مرکزپیام مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت از استان تهران- کلانتری ۱۳ صفادشت دارد.

وی عنوان کرد : کارآگاهان با هماهنگی مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی و استفاده از علائم هشدار دهنده به راننده خودرو پراید دستور توقف داده؛ لیکن راننده خودرو پراید پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت و حرکات مخاطره آمیز به سمت میدان آزادی متواری و باعث رعب و وحشت شهروندان و خودروهای عبوری می شود.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی ابراز داشت : پس از طی مسافتی خودرو مسروقه در پشت چراغ قرمز میدان آزادی به علت ترافیک متوقف که سریعاً افسر اکیپ برای دستگیری سارق به سمت خودرو می رود اما راننده خودرو مسروقه کماکان بدون توجه به هشدارها با ایراد خسارت به خودروهای عبوری قصد فرار از صحنه را داشت که افسر اکیپ با رعایت قانون بکارگیری سلاح چند تیر هوائی شلیک می کند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: سارق بدون توجه به هشدار پلیس با گرفتن دنده عقب قصد باز کردن مسیر را داشته که افسر اکیپ در این مرحله برای جلوگیری از فرار و خسارت های بیشتر اقدام به شلیک به سمت لاستیک جلو می کند  که مورد اصابت قرار می گیرد و در نهایت پس از طی مسافتی خودرو متوقف و راننده آن که با یک قبضه سلاح سرد به سمت ماموران حمله ور شده در یک عملیات پلیسی خلع سلاح شده و دستگیر می شود.

سرهنگ یوسفوند با بیان اینکه متهم موصوف از سارقان سابقه دار و پیشتر به جرم سرقت خودرو و حمل مواد مخدر دستگیر شده است، افزود:  متهم برای تحقیقات تکمیلی تحویل اداره دوم پلیس آگاهی تهران شد.

اعتراف سارق به ۵۳۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو 

 معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای لوازم و محتویات داخل خودرو و کشف ۵۳۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: تا کنون ۳۰۰ تن از مال باختگان شناسایی شده اند.  

سرهنگ کارآگاه "شمس الدین میرزکی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: ساعت ۱۰:۳۰ بیستم دی ماه کارآگاهان گشت انتظامی پلیس آگاهی تهران بزرگ حین گشت زنی در  بزرگراه "آزادگان" به راننده یک دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ مظنون که پس از استعلام پلاک انتظامی خودرو،  مشخص شد پلاک خودرو سرقتی بوده و  متعلق به خودرو ۲۰۶ نیست.

وی  با اشاره به اینکه راننده خودرو ۲۰۶ بدون توجه به فرمان های پلیسی، به محض دیدن خودروی پلیس از محل متواری و عملیات تعقیب و گریز متهم  آغاز شد، عنوان کرد: کارآگاهان موفق شدند پس از مدتی تعقیب و گریز، خودرو وی را  در محله خلیج فارس متوقف و راننده آن را  دستگیر کنند.

معاون مبارزه با سرقت وسائل نقلیه پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در بررسی از خودرو ۲۰۶ تعدادی لوازم داخل خودرو مسروقه کشف و متهم در همان تحقیقات اولیه به سرقتی بودن اموال مکشوفه اعتراف و بدین ترتیب متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار  اداره بیستم پلیس آگاهی قرار گرفت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بررسی های انجام شده مشخص شد که متهم در تیرماه سال گذشته از زندان آزاد شده و دارای چندین سابقه کیفری است، افزود: در ادامه تحقیقات تکمیلی متهم به ۵۳۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف و اظهار داشت پس از رهایی از زندان به صورت تک نفره لوازم داخل خودرو سرقت و به مالخران گذری در جنوب تهران می فروخته است.  

سرهنگ میرزکی افزود: با تلاش کارآگاهان تا کنون ۳۰۰ تن از مال باختگان شناسایی و متهم به همراه شاکیان به دادسرا معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha