شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد از۴۷۰ نفر عبور کرد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کویید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته به ۴۷۱ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۲۵۴ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

وی افزود: از این تعداد ۶۵ نفر مبتلای قطعی و ۱۹ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون ۲۶ هزارو ۷۸۰  بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.

یزدان پناه عنوان کرد: از مجموع ۷۷۸ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۲۶ درصد موارد مثبت بودند.

وی ابراز داشت بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان های بویراحمد، گچساران و بهمئی  بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در یک ماه گذشته میزان شیوع بیماری کرونا افزایش یافته و متاسفانه در چند روز گذشته با رشد آمار جان باختگان و بیماران بستری مواجه هستیم.

وی افزود: علیرغم همه تذکرات و توصیه‌های عنوان شده شاهد برخی بی توجهی‌ها و سهل انگاری‌ها در استان بودیم که نتیجه آن آسیب به سلامت عمومی بوده است.

یزدان پناه عنوان کرد: با افزایش چشمگیر شمار مبتلایان در روز های اخیر بزودی وضعیت تمامی شهر های کهگیلویه و بویراحمد قرمز خواهد شد.

هم اکنون شهرستان گچساران در وضع قرمز، بویراحمد نارنجی و سایر شهرهای کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =