ذخایرخونی سیستان و بلوچستان کاهش یافته است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: با فرارسیدن تعطیلات نوروز متاسفانه ذخایر خونی در این استان به شدت کاهش یافته و نیازمند اهدای خون برای جبران کمبود آن برای بیماران خاص هستیم.

سهیلا خسروی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تعطیلات نوروز باعث کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون در سیستان و بلوچستان شده اظهارداشت: قبل از تعطیلات نیز با مشکلات زیادی در این خصوص مواجه بودیم و هم‌اینک از نظر ذخایر خونی در وضعیت قرمز قرار داریم.
وی با اشاره به اینکه با توجه به تعطیلات نوروزی و وقوع تصادفات جاده‌ای هم اکنون بیش از هر زمان دیگری بیماران به اهدای خون توسط مردم نیاز دارند افزود: از هم استانی‌ها تقاضا می‌شود تا همانند گذشته با اهدا خون ضامن سلامتی بیماران نیازمند شوند.
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وجود بیش از سه هزار بیمار تالاسمی در استان و سایر بیماران نیازمند به خون منطقه را به هشتمین مصرف‌کننده خون در سطح کشور تبدیل کرده تصریح کرد: تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون رعایت می‌شود و در تمامی روزهای هفته در زاهدان، چابهار، زابل و ایرانشهر آماده خونگیری از اهداکنندگان هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =