فرماندار: جشن پایان گازرسانی در اشنویه امسال برگزار می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه با اشاره به اقدامات گسترده دولت در گازرسانی به مناطق روستایی گفت: جشن پایان گازرسانی در این شهرستان امسال برگزار می‌شود.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز سه‌شنبه در گفت ‌و گو با اصحاب رسانه اتمام گازرسانی به روستاهای اشنویه را از برنامه‌های اصلی این شهرستان عنوان کرد و افزود: تا قبل از دولت تدبیر و امید تنها هشت درصد از روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخودار بود که در طول این دولت و با اتمام طرح‌های در حال اجرا، میزان برخورداری روستانشینان این شهرستان به ۱۰۰ درصد می‌رسد که این امر یک انقلاب در حوزه گازرسانی در آذربایجان‌غربی است.

فرماندار اشنویه گفت: هم‌اکنون ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و ۴۰ روستای این شهرستان از گاز  طبیعی بهره‌مند هستند و عملیات گازرسانی به ۳۱ روستا نیز در حال اجرا  و سه روستا نیز آماده واگذاری است.

وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به منطقه "دشت بیل" این شهرستان نیز با ۱۷ روستا از ۸۰ درصد پیشرفت برخوردار است افزود: پیشرفت و سرعت گازرسانی مدتی است دچار وقفه شده که پیگیر حل این موضوع هستیم.

بهسازی و تعریض محورهای مواصلاتی اشنویه آغاز می‌شود

فرماندار اشنویه در خصوص بهسازی محورهای مواصلاتی نیز افزود: بهسازی و تعریض مسیر اشنویه - ارومیه و اشنویه - نقده که به پیمان واگذار شده ‌است با توجه به مساعد شدن شرایط جوی بزودی آغاز می شود.

وی گفت: جهت بهسازی و روکش آسفالت محور اشنویه - ارومیه ۱۷۲ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که قرار است با این اعتبار، ۶ کیلومتر از مسیر آسفالت شود.

وی ادامه داد: طرح بهسازی جاده اشنویه - ارومیه که هم‌اکنون در حال اجراست از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و اختصاص این بودجه و واگذاری به پیمان در راستای ادامه عملیات بهسازی این مسیر است.

مام‌عزیزی افزود: حدود پنج کیلومتر از مسیر اشنویه - نقده نیز به پیمان واگذار شده و عملیات تعریض و بهسازی آن بزودی آغاز می‌شود.

وی در خصوص پل "پوش‌آباد" نیز افزود: طرح ساخت این پل که در محور اشنویه - پیرانشهر واقع شده است از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که عملیات اجرایی به دلیل عدم تامین مالی  متوقف شده ‌بود.

مام عزیزی گفت: احداث این پل کاملا مناسب و هماهنگ با دبی آب رودخانه بوده و در همه شرایط و حتی در هنگام طغیان رودخانه نیز امکان عبور و مرور از روی آن وجود خواهد داشت و با پیگیری‌های انجام شده طی روزهای آتی ادامه عملیات ساخت  شروع می‌شود.

در پایان این نشست خبری فرماندار اشنویه از اصحاب رسانه این شهرستان تجلیل کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =