سمینار ‌ملی ژنتیک پزشکی به میزبانی سنندج برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا- هفتمین سمینار ملی و اولین وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی( تشخیصی، تحقیقی) به میزبانی سنندج و با شرکت افرادی از داخل و خارج کشور برگزار می شود.

به گزارش ایرنا،  استادیار و متخصص ژنتیک دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هفتمین سمینار ملی و اولین سمینار، وبینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی ( تشخیصی - تحقیقی) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در روزهای ۱۹ و ۲۰ فروردین سال جاری در سنندج  برگزار خواهد شد.

دکتر فریدون عبدالملکی با بیان اینکه این سمینار بستری را فراهم ساخته تا بتوانیم از حضور و تجارب افراد با سابقه، توانمند و اساتید از دیگر کشورها بهره‌مند شویم، افزود: در سمینار هفتم سخنرانی‌های ویژه ای را با حضور اساتیدی از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، انگلیس و آلمان  خواهیم داشت و همچنین از حضور همکاران و اساتید ایرانی فعال و توانمند در حوزه بالینی و آزمایشگاهی ژنتیک پزشکی بهره خواهیم برد.

 این متخصص اضافه کرد: ژنتیک پزشکی،  تبادل علمی، انتقال تجربیات علمی و کاربردی در حوزه تشخیصی ژنتیک پزشکی در چهار حیطه سیتو ژنومیک ژنتیک مولکلولی، ژنتیک بالینی، ویرایش ژنی و مداخلات ژنتیکی در قالب  معرفی موردی و مطالعات و تجربیات گسترده‌تر از جمله اهداف این سمینار است.

دکتر عبدالملکی گروه‌های هدف شرکت کننده در این سمینار را مسئولین آزمایشگاه‌های تشخیص ژنتیک پزشکی، پزشکان متخصص ژنتیک کودکان، نورولوژی زنان و زایمان، پریناتولوژی و داخلی، دانشجویان، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اعضای هیئت علمی دکترای ژنتیک مولکولی وزارت علوم نام برد و گفت" به منظور آشنایی بیشتر همکاران با جوانب پزشکی قانونی در حوزه ژنتیک نیز سخنرانی و تبادل نظری تدارک دیده شده است که با حضور کارشناسان با تجربه این حوزه در سازمان پزشکی قانونی کشور در قالب سخنرانی و بحث در پنل برگزار خواهد شد.

 هفتمین سمینار ملی و اولین سمینار و بینار بین‌المللی ژنتیک پزشکی در روزهای پنج‌شنبه ۱۹ فروردین ماه سال جاری از ساعت ۱۳ الی ۱۷ و جمعه ۲۰ فروردین ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =