مهارت آموزی نقش مهمی در تحقق اهداف نامگذاری سال دارد

جیرفت - ایرنا - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: مهارت آموزی و آموزش نقش مهمی در تحقق اهداف نام گذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری دارد.

به گزارش ایرنا ، ذبیح الله اعظمی روز سه شنبه در آیین افتتاح دپارتمان تخصصی کشاورزی وصنایع تبدیلی جنوب کرمان افزود: رونق تولید نیازمند آموزش و مهارت آموزی است.

وی به نام گذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش و مهارت آموزی سبب تولید با کیفیت و بهره وری بیشتر می شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی مهم ترین بخش نامگذاری سال را توسط رهبری مانع زدایی برشمرد و خواستار حمایت مسئولان برای حمایت و رفع موانع حوزه تولید شد.

وی یکی از وظایف مهم فنی و حرفه ای را تربیت نیروی ماهر در همه زمینه ها دانست و گفت: آموزش و مهارت آموزی فنی و حرفه ای سبب ایجاد اشتغال های پایدار می شود.

وی به ظرفیت کشاورزی منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی هفت شهرستان جنوبی این استان به کشت گلخانه ای اختصاص دارد لذا نیازمند تربیت نیروه های مهارت دیده هستیم.

اعظمی با بیان اینکه صنایع فرآوری بسیاری از مشکلات حوزه کشاورزی را برطرف می کند، بر حمایت از صنایع تبدیلی کوچک تاکید کرد.

وی به افت قیمت محصول پیاز در جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: آموزش و مهارت آموزی برای صنایع تبدیلی در زمینه فراوری محصول پیاز نقش مهمی در رونق این محصول دارد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این آموزش ها سبب اشتغالزایی و تولید می شود.

آموزش های فنی و حرفه ای فرصتی برای ایجاد اشتغال 

 فرماندار جیرفت نیز گفت: آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی فرصتی برای اشتغال بوده لذا متقاضیان بازار کار می توانند با پشت سر گذراندن این دوره ها برای خود ایجاد اشتغال کنند.

ابوذر عطاپور افزود: متولیان آموزش های فنی و حرفه ای باید به سمت رشته های مهارتی متناسب با نیاز روز جامعه پیش روند.

وی اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی ماهر به تحقق شعار سال رهبری کمک شایانی می کند چرا که بدون آموزش و نیروی کار ماهر نمی توان تولید را شکوفا کرد. 

وی به تاثیرگذاری آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد مهارت تاکید کرد و خواستار ارایه آموزش های فنی و حرفه ای در مراکز بخش ها و روستاها شد.

ارایه بیش از ۵۰ دوره آموزش مربی در دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جیرفت گفت: سالانه بیش از ۵۰ دوره آموزش مربی در دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان ارایه می شود.

حسن شمس الدینی بر ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه تاکید کرد و خواستار مشارکت بیشتر بخش خصوصی در این زمینه شد.

راه اندازی دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی جنوب کرمان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از راه اندازی دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان با اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: این دپارتمان تخصصی با حمایت اتاق بازرگانی جنوب کرمان و سازمان فنی و حرفه ای استان تشکیل شده است.

علی محبان افزود: اداره کل فنی و حرفه ای استان کرمان ۵۵۰ میلیون تومان و اتاق بازرگانی ۱۵۰ میلیون تومان برای خرید دستگاه های مورد نیاز دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان هزینه کردند.

وی به تجهیزات دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان اشاره کرد و دستگاه خشک کن، اسانس گیری، آب میوه گیره و آسیاب را از جمله دستگاه های این دپارتمان اعلام کرد.

وی راه اندازی دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان را در راستای تحقق شعار سال مقام معظم رهبری دانست و هدف از راه اندازی این مرکز را آموزش و ترویج صنایع تبدیلی با اولویت محصولات گلخانه ای، سبزی وصیفی جات برشمرد.

جنوب استان کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =