تولید مرغ در کرمانشاه یک و نیم برابر نیاز مصرف استان است

کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، تولید مرغ را یک و نیم برابر مصرف مورد نیاز استان دانست و گفت: با این وجود برخی مشکلات در توزیع و التهاب برای خرید بیشتر منجر به عدم توزیع مناسب آن شده است.

به گزارش ایرنا «هدایت حاتمی» روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: از مردم انتظار بیشتری در همراهی برای توزیع بهتر مرغ در استان داریم.

وی افزود: بدون تردید در چند روز آینده با توجه به تدابیر اندیشیده شده به تعادل در بازار توزیع مرغ خواهیم رسید اما در این مدت به همراهی بیشتر مردم برای کاهش التهاب در جامعه نیاز است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه ادامه داد: در ایام عید امسال و روزهای پایانی سال گذشته تلاش زیادی برای توزیع مناسب مرغ در استان صورت گرفت که در بعضی روزها حتی ۱۷۰ تن هم تولید و توزیع شد و هیچگاه با کمبود مرغ مواجه نبودیم اما مشکلاتی در روند توزیع وجود داشت.

وی یادآور شد: بازار در سال گذشته با وجود تحریم و کرونا تحت تاثیر قرار گرفت و امسال امیدواریم با پشتیبانی ها و مانع زدایی ها به روند تولید در جامعه توجه و در این خصوص جدیت بیشتری صورت گیرد.

تولید ۷۲ هزار تن گوشت مرغ در استان کرمانشاه

رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه نیز در این نشست به تولید گوشت مرغ در استان نیز اشاره کرد و گفت: در هفت سال گذشته میزان تولید گوشت مرغ در استان کرمانشاه با ۲۲ درصد افزایش به ۷۲ هزار تن رسیده است.

«نوربخش حاتمی» توضیح داد که میزان تولید گوشت مرغ در استان کرمانشاه در سال ۱۳۹۲، در حدود ۵۸ هزار و ۸۵۷ تن بود که اکنون به بیش از ۷۲ هزار تن رسیده است.

به گفته او، در سال ۹۲ تعداد ۴۹۵ واحد مرغ گوشتی در استان کرمانشاه مشغول فعالیت بود که این تعداد در سال ۹۹ به ۵۷۶ واحد رسیده است.

در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =