۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۵۷
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84279434
۰ نفر

برچسب‌ها

انفجار دو بمب در مسیر کاروان نظامیان اشغالگر در عراق
عکس آرشیوی

بغداد - ایرنا - کاروان های نظامی ائتلاف به سرکردگی آمریکا در عراق امروز دو مرتبه هدف حمله گروه های مسلح ضد اشغالگر قرار گرفتند.

به گزارش سه شنبه ایرنا در حالی که دیروز سه حمله به کاروان های نظامی ائتلاف صورت گرفت، امروز هم دو حمله دیگر به کاروان های ائتلاف به سرکردگی آمریکا انجام شد.

حمله اول با بمب کنار جاده‌ای دست ساز در ناصریه مرکز استان ذی قار رخ داد که حداقل یکی از خودروهای نظامی بطور جدی آسیب دید و عملا از رده خارج شد.

در همین پیوند واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق با انتشار اطلاعیه ای این خبر را تایید و اعلام کرد که حمله مزبور تلفاتی نداشته است.

تصویری از خودروی هدف قرار گرفته در حال انتقال لاشه 

به گزارش ایرنا؛ حمله دوم هم در استان بابل به مرکزیت حله صورت گرفت که تاکنون تلفات یا خسارات احتمالی آن واصل نشده است.

تا لحظه ارسال این خبر ؛ مسوولیت دو حمله را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است. 

گروه های مسلح عراقی هفته گذشته با انتشار اطلاعیه های متعدد از «آغاز فاز جدید مبارزه با اشغالگران» سخن گفته و از مردم عادی خواستند تا از کاروان های تجهیزات انتقالی و پایگاه های اشغال شده این کشور توسط آمریکا در عراق فاصله بگیرند تا آسیبی نبینند.

نیروهای آمریکایی علی رغم نارضایتی عمومی مردم از حضور اشغالگرانه در کشورشان و همچنین تصویب قانون ممنوعیت حضور نیروهای خارجی توسط مجلس این کشور، به بهانه آنچه که «آموزش نظامی» عنوان می کنند در سایه سستی دولت در اجرای قانون از پذیرش آن سرباز می زنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =