استاندار گیلان :نظارت‌ها بر بازار با حضور میدانی مدیران استمرار یابد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با تأکید بر لزوم استمرار نظارت ها بر بازار با حضور مدیران استانی و شهرستان گفت: افزایش قیمت کالاها و اجناس خارج از تصمیم ستاد تنظیم بازار استان تخلف بوده و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

 به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع امروز پس از جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که به ریاست رئیس‌جمهور با حضور ویدئو کنفرانسی همه استانداران برگزار شد، در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به دشواری‌های ناشی از تحریم ، جنگ اقتصادی و کرونا در سال گذشته و همراهی اقشار مختلف مردم و همکاری اصناف بیان کرد: در سال‌جاری با نظارت مضاعف نباید شاهد افزایش قیمت خارج از تصمیم ستاد تنظیم بازار استان باشیم.

وی عنوان کرد : مدیریت قیمت مرغ در گیلان براساس نرخ مصوب کارگروه تنظیم بازار و جلوگیری از تحمیل افزایش قیمت به مصرف کننده اقدام مثبتی بود که باید در سال‌جاری نیز با تشدید نظارت‌ها استمرار یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان حفظ قیمت براساس نرخ مصوب و کنترل آن را جزو اولویت ها خواند و بر ضرورت تشدید نظارت‌ها توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت، اتحادیه‌ها و گروه‌های مشترک در جهت جلوگیری از ورود آسیب به اقشار متوسط و پایین جامعه تأکید کرد.

زارع با اشاره به انجام حدود ۲۰۰ هزار بازرسی از واحدهای تولیدی، توزیعی، بهداشتی و خدماتی در سال گذشته و افزایش محسوس نظارت‌ها نسبت به سال ماقبل آن بر لزوم گام برداشتن در اجرای تصمیمات به صورت منسجم تاکید کرد وافزود: قدردان تلاش‌های تولیدکنندگان، توزیع کنندگان ،اصناف و همکاری مردم عزیز هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی کمبود کالاهای اساسی و ارزاق عمومی در استان نداریم، گفت: با تقویت نظارت‌های شبانه‌روزی نباید میان عرضه و تقاضا  خلائی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه میانگین جوجه ریزی ماهانه در گیلان ۸.۵ میلیون قطعه است، افزود: رشد ۷.۶ درصدی تولید گوشت مرغ در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن توسط جهادکشاورزی و تولید 170 هزار تنی باید در سال جاری حداقل 10 درصد بیشتر از سال 99 هدفگذاری شود.

استاندار گیلان در ادامه به اهمیت تحقق شعار راهبردی سال ۱۴۰۰ تحت عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها اشاره و تأکید کرد که با شتاب در بهره‌برداری از واحدهای جدید تولیدی شاهد افزایش تولید به ویژه در بخش کالاهای اساسی در استان باشیم.

وی همچنین بر لزوم پیش‌بینی کالاهای مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان باتوجه به افزایش تقاضا در برخی اقلام و برنامه‌ریزی برای تأمین آن‌ها ازهم اکنون تأکید کرد.

در این جلسه هریک از اعضاء کارگروه تنظیم بازار به بیان گزارشی از روند اقدامات و برنامه‌ریزی های صورت گرفته برای تسهیل دسترسی مردم به اقلام مورد نیاز مصرفی ارائه کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =