فرماندار: فعالیت مشاغل گروه‌های سه و چهار در بروجن ممنوع شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن با اشاره به تغییر وضعیت رنگ‌بندی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان از زرد به نارنجی گفت: فعالیت مشاغل گروه‌های سه و چهار در شهرستان به‌مدت ۲ هفته تعطیل و ممنوع اعلام شد.

مسعود ملکی روز سه‌شنبه در ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا در بروجن تاکید کرد: در این مدت فعالیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی ارائه‌دهنده خدمات ضروری تا یک سوم و سایر دستگاه‌های اجرایی تا یک دوم کاهش می‌یابد.
وی افزود: در این مدت تمامی ماموریت‌های غیرضرور ‌دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن لغو شود.
ملکی تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۱۱ تست پی. سی. آر (PCR) در شهرستان بروجن انجام که ۲۳۷ مورد آن برابر ۴۶.۳۷ درصد مثبت قطعی شناسایی شده است.
وی یادآور شد: استقرار در مسیر شریانی جنوب به فلات مرکزی کشور و همجواری با 2 استان بزرگ درگیر وضعیت کرونایی قرمز، بی‌ملاحظه بودن، عادی‌انگاری‌ها، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و بی‌توجهی به فاصله‌گذاری اجتماعی از عوامل مهم تبدیل وضعیت شهرستان بروجن را از زرد به نارنجی است.
فرماندار بروجن اظهار داشت:  به‌منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا تقسیم کار در بین اعضا ستاد شهرستانی صورت گرفته و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرای مصوبات ستاد شهرستانی ملی مقابله با کرونا هستند.
وی گفت: هرگونه دورهمی و تجمع در پارک‌ها، بوستان‌ها، تفریحگاه سیاسرد، تالاب‌های چغاخور و گندمان، بقاع متبرکه و اماکن زیارتی و سیاحتی در شهرستان بروجن ممنوع است.
ملکی تاکید کرد: تمامی مسیرهای دسترسی به این اماکن در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین‌ماه جاری بسته و ورود افراد ممنوع می‌شود.
وی افزود: ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرستان بروجن ممنوع است و طرح محدودیت تردد شبانه با جدیت بیشتری اجرایی خواهد شد.
ملکی تصریح کرد: تغییر وضعیت شهرستان بروجن از نارنجی به زرد و آبی، نیازمند همراهی و مشارکت بیشتر شهروندان در استفاده از ماسک، پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی و خودداری ترددهای غیرضروری است.
به گزارش ایرنا، مشاغل گروه سه شامل تالارهای پذیرایی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های ورزشی، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها، آموزشگاه‌های موسیقی و زبان، موزه‌ها، سینماها و تئاترها و مهدهای کودک و مشاغل گروه چهار شامل باغ وحش‌ها و شهرهای بازی، مراکز تفریحی آبی و گیم‌نت‌ها است.
براساس جدیدترین رنگ‌بندی شیوع ویروس کرونا، با نارنجی شدن شهرستان بروجن ۲ شهرستان چهارمحال و بختیاری نارنجی و هشت شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۸۰۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
چهارمحال و بختیاری هفدهمین استانی است که شیوع ویروس کرونای انگلیسی در آن به اثبات رسیده و به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، شیوع این ویروس در استان وارد چرخش شده است.
ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌پذیری بیشتری برخوردار است یعنی تا حدود ۸۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد و درصد کشندگی آن نیز ۳۰ درصد بیشتر از نوع معمولی آن است.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =