۸۴ میلیارد تومان زیرساخت در شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری ایجاد شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری گفت: ۸۴ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌هایی نظیر آب، برق و گاز در شهرکرد صنعتی استان طی سال ۹۹ هزینه شد.

حمیدرضا فلاح روز سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد افزود: از این میزان ۷۴ میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی تامین و ۱۰ میلیارد تومان نیز از اعتیارات استانی و ملی به این موضوع اختصاص داده شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بنا شده تا امسال نیز ۱۲۰  میلیارد تومان برای توسعه شهرک‌ها و ایجاد زیرساخت‌ها اختصاص داده شود.

فلاح تصریح کرد: این در حالی است که تا پیش از این به طور مثال در سال ۹۷ حدود سه و نیم (3.5)میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی استان هزینه می‌شد که از افزایش چشمگیر و چندین برابری اعتبارات این حوزه در ۲ سال اخیر حکایت دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری همچنین از افزایش ۱۰ برابر واگذاری زمین به متقاضیان در شهرک‌های صنعتی استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ۹۹، حدود ۲۱۵ هکتار زمین به ۵۵۰ متقاضی در استان واگذار شد.

فلاح، ناتوانی در بازاریابی و صادرات را مهمترین عارضه بسیاری از واحدهای صنعتی استان برشمرد و افزود: امید است بتوان با راهکارهایی این چالش را برطرف کرد.

وی، تقویت رسال اجتماعی واحدهای صنعتی استان را از دیگر برنامه‌های سالجاری این نهاد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۲ واحد کارخانه قند و مالت در این حوزه فعال شده است و امید است در سالجاری تعداد بیشتری از واحدهای صنعتی استان را در این حوزه فعال کرد.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در چهارمحال و بختیاری مستقر است که در ۲۲ مورد از این شهرک‌ها شرایط برای واگذاری زمین به متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تولید، خدماتی و صنفی فراهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =