هواشناسی:گرد و خاک در برخی از مناطق بوشهر تداوم دارد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: باتوجه به وزش بادهای شدید برای برخی از نقاط این استان و بویژه مناطق شمال و مرکزی احتمال وقوع گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

پیام مساعدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی همچنین نشان می‌دهد وزش بادهای شدید شمال غربی تا اواخر وقت امروز بر روی دریا و سواحل مرکزی و جنوبی استان ادامه دارد. 

وی بیان کرد: بنابراین دریا طی امروز در این مناطق مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

مساعدی ادامه داد: با کاهش سرعت باد از روز چهارشنبه تا جمعه دریا به طور نسبی آرام خواهد بود اما از روز شنبه به طور مجدد به سبب وزش بادهای شدید شمال غربی در سطح استان و بر روی دریا خلیج فارس مواج خواهد شد. 

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری در برخی نقاط طی امروز همراه با وزش باد و گاهی گرد و خاک و فردا در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی عنوان کرد: در این مدت جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت، در سواحل مرکزی و جنوبی بر روی دریا طی امروز ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و از فردا در همه مناطق با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع  موج در سواحل شمالی استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل مرکزی و جنوبی طی امروز ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۴۰ و از فردا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
مساعدی ادامه داد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۵۷ بامداد، مد اول ساعت ۱۰:۰۴ ، جزر دوم ساعت ۱۶:۴۷ و مد دوم ساعت ۲۲:۳۹ خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =