۷۵۰ هزار نفر ساعت آموزش برای مربیان فنی و حرفه ای کشور برگزار شد

جیرفت - ایرنا - رییس مرکز تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای کشور از آموزش ۷۵۰ هزار نفر ساعت مربیان فنی و حرفه ای سطح کشور طی سال گذشته خبر داد.

رضا باجولوند روز سه شنبه در حاشیه افتتاح دپارتمان تخصصی کشاورزی و صنایع تبدیلی جنوب کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان آموزش شامل شرکت چهار هزار نفر در دوره های آموزش مربیان در سراسر کشور بوده است.

وی سرانه آموزش مربیان را در سال بر اساس اعلام نیاز مربیان اعلام کرد و گفت: طی سال گذشته آموزش مربیان از ۳۰ تا ۹۰ ساعت انجام شده است.

وی بر فراگیر بودن آموزش های فنی و حرفه ای تاکید کرد و خواستار مشارکت بیشتر آموزش وپرورش، جامعه دانشگاهی، اتاق بازرگانی و جلب مشارکت خصوصی برای ترویج و نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای شد.

وی به شیوع ویروس کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: کرونا نگاه به کسب و کار و بازاریابی را تغییر و به سمت بازار یابی دیجیتال سوق داده لذا شناخت رفتار مشتری بسیار مهم بوده و نیاز به کسب مهارت و آموزش دارد.

وی بر نقش مهم آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ مهارت آموزی تاکید کرد و اظهار داشت: آموزش مهارت آموزی باید از سنین پایین آغاز شود.

رییس مرکز تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای کشور خواستار حمایت بیشتر مجلس شورای اسلامی از آموزش های فنی و حرفه ای شد.

وی به وجود فارغ التحصیلان زیاد بدون شغل در کشور اشاره کرد و گفت: رشته های دانشگاهی باید بر اساس نیاز جامعه برنامه ریزی شوند.

 و بر حرکت بیشتر در زمینه تولید محتوای الکترونیکی تاکید کرد و اظهار داشت: گفتمان مهارت آموزی در کشور راه اندازی شده است.

جنوب استان کرمان، یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =