۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84279358
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برخورد بدون اغماض با بد اخلاقی انتخاباتی در البرز

کرج - ایرنا - دبیر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی البرز گفت با قانون شکنان و بداخلاقی انتخاباتی در فضای مجازی بدون اغماض برخورد می شود.

جعفر داراب خانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به مصوبات جلسات ستادهای کشوری و استانی پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی و با عنایت به تأکیدات ریاست دادگستری استان البرز، فضای مجازی در سه مقطع "قبل از انتخابات"، "حین انتخابات" و "بعد از انتخابات" به دقت توسط مسوولان و ضابطان مربوطه رصد و پایش می شود.
وی اضافه کرد: طبق دستورات ریاست کل دادگستری استان البرز، کلیه تخلفات و جرایم انتخاباتی در فضای مجازی، در اسرع وقت در شعب ویژه  رسیدگی به این جرایم در دادگستری البرز و توسط قضات ویژه بررسی می شود.
این مقام قضایی با اشاره به تهدیدها و فرصت های فضای مجازی خاطرنشان کرد: لازم است فعالان فضای مجازی، ضمن همکاری با عوامل قضایی، اجرایی، نظارتی، انتظامی و امنیتی؛ در برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور مشارکت کنند و بدانند انتشار هرگونه محتوایی که منجر به کاهش حضور مردم در انتخابات و سیاه نمایی، تخریب، نشر اکاذیب و افترا نسبت به اشخاص و انتشار اخبار و تصاویر جعلی و گمراه کننده در این فضا شود، مشمول مسؤولیت کیفری می گردد و بدون اغماض با این افراد برخورد می شود.
دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز خاطرنشان کرد: از فعالان فضای مجازی انتظار داریم همچون سنوات گذشته با پایبندی به اصول اخلاقی و مبانی قانونی، به گرم نگه داشتن تنور انتخابات و برگزاری پرشور این رویداد مهم سیاسی کمک کنند.
داراب خانی همچنین از آمادگی دادگستری استان البرز برای دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی به صورت حضوری و یا از طریق سامانه سجام (سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضائیه)  بی نام و بدون نیاز به مراجعه حضوری خبر داد.
این مقام مسوول  در پایان ضمن دعوت همگان به اخلاق مداری و رعایت قوانین، اظهار کرد: برگزاری هرچه موفق‌تر انتخابات، نیازمند حضور و مشارکت آگاهانه شهروندان  است که  شاهد برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و پرشور خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =