فعال سازی اردوگاه  بازپروری معتادان البرز از اواخر فروردین

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که اردوگاه جامع بازپروری معتادان استان با همت سپاه و سایر دستگاه های اجرایی از اواخر فروردین ماه جاری فعال می شود.

عزیزاله شهبازی روز سه شنبه در بازدید از روند اجرایی اردوگاه جامع بازپروری معتادان استان البرز در محمد شهر کرج افزود:  البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم.
وی با اشاره به اینکه البرز تنها استانی در کشور بود که فاقد اردوگاه  جامع بازپروری معتادان بود، افزود: البته سال های گذشته تلاش هایی برای ایجاد این امکان مهم صورت گرفته ولی بی نتیجه ماند و به تاخیر افتاد.
وی ادامه داد: اواخر سال ۹۹ یک عزم و اراده استانی شکل گرفت و در نهایت نتایج قابل قبولی داشت.
شهبازی گفت: تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط در استان دست به دست هم دادند و برای راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ استان بسیج شدند.
وی افزود: راه اندازی این کمپ یک مطالبه جدی مردمی است چراکه برای جمع آوری و سماندهی معتادان متجاهر از اماکن عمومی، این مکان از اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار البرز اضافه کرد: سال گذشته طی هماهنگی، تعامل و انسجام بین مسوولان  مربوطه در استان، در ۲ مرحله اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرهای البرز شد و حدود هزار و ۵۰۰ نفر جمع آوری و غربالگری شدند.
وی گفت: این اقدام رضایتمندی مردم و زیباسازی چهره شهر و امنیت بلحاظ کم شدن جرائم خرد را در پی داشت.
شهبازی افزود: نتیجه بخشی این ۲ مرحله عملیات، عزم ما را برای تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ جزم تر کرد.
وی گفت: اقدامات خوبی صورت گرفت و مکانی که در نظر گرفته شده با هماهنگی دستگاه های مربوطه در حال اماده سازی است.
استاندار البرز افزود: مقرر شد که تا پایان فروردین ماه امسال بخشی از این اردوگاه به سپاه پاسداران استان تحویل داده شود تا نسبت به پذیرش معتادان متجاهر اقدام شود.
وی گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =