۱۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84279343
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص بورس خراسان در زمستان ۹۹ روند نزولی داشت

مشهد-ایرنا- مدیر بورس اوراق بهادار خراسان رضوی و خراسان شمالی گفت: مقایسه شاخص کل قیمت در پاییز با زمستان سال ۱۳۹۹ در بورس این ۲ استان نشان از کاهش ۱۳۱ هزار و ۴۱۷ واحدی و طی روند نزولی آن است.

حسین خدادوست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ شاخص کل قیمت بورس خراسان در سه ماهه سوم پارسال (پاییز) یک میلیون و ۴۳۹ هزار و ۱۲۴ واحد بود اما این شاخص در پایان سه ماهه چهارم سال گذشته (زمستان) به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۰۷ واحد رسید.

وی بیان کرد: در سه ماهه پایانی سال گذشته چهار میلیون و ۷۴۰ سهم به ارزش ۵۸ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار استانهای خراسان رضوی و شمالی معامله شد که متوسط ارزش خرید و فروش روزانه ۹۶۱ میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال بود.

خدادوست اضافه کرد: ۲۴۷ تالار، شعبه و دفتر پذیرش در معاملات بورس خراسان در زمستان سال گذشته شرکت کردند که نام ۱۴ شرکت استانی در این معاملات درج شده و ارزش بازاری این شرکتها در سه ماهه مزبور ۸۹۶ هزار و ۷۷۹ میلیارد ریال بوده است.

مدیر بورس اوراق بهادار استان های خراسان رضوی و شمالی گفت: در اسفند پارسال نیز یک میلیون و ۹۰ سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال در بازار بورس اوراق بهادار استانهای مزبور معامله شده بود.

وی خاطرنشان کرد: حداکثر ۲۵ درصد از معاملات ایستگاه‌های معاملاتی در بازار بورس استانهای خراسان رضوی و شمالی قابلیت گزارشگیری و تفکیک دارد و معاملاتی که از طریق بورس خراسان گزارشگیری و ثبت می‌شود عمدتا غیرآنلاین و حقوقی است که از طریق ایستگاه‌های معاملاتی انجام می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =