اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها بر مبنای مفاد طرح جامع هوشمند اجرا شود

تهران - ایرنا - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها باید بر مبنای مفاد طرح جامع هوشمند اجرا شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری روز سه شنبه در شصت و دومین نشست کمیته با بیان اینکه با همدلی مردم، مسئولین و کادر درمان روند موفقیت آمیزی را در کنترل بیماری کرونا در سال گذشته داشتیم، گفت: با توجه به تداوم بیماری و جهش‌هایی که صورت گرفته باید با همان حساسیت و جدیت سال گذشته در امر مقابله با بیماری کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه روند مدیریت بیماری طی سال گذشته با همدلی و همکاری متقابل مردم و کادر درمان موفقیت آمیز بود، گفت: باید روند همکاری تا پایان بیماری منحوس در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری تصریح کرد: تا زمان همه گیری تزریق  واکسن کرونا هیچ راهکاری جز رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت فاصله گذاری اجتماعی، ماسک و اجتناب از دورهمی‌ها در مبارزه با کرونا وجود ندارد و برای همین باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محور و صدر همه برنامه‌ها باشد.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به طرح جامع هوشمند محدودیت ها گفت: این طرح همان طور که از نامش پیداست جامع و هوشمند است به این شکل که در شرایط و بسترهای مختلف دستورالعمل‌های لازم را دارد و برای همین در سال جدید و به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان محور اجرا باید همین طرح باشد.

ذوالفقاری با بیان اینکه تجربه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ماه رمضان پارسال، موفقیت آمیز بود، گفت: باید از تجربه مدیریت بیماری در سال گذشته ماه رمضان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و اجازه ندهیم بیماری در این ماه مبارک شیوع و گسترش یابد.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مناسبت‌های مذهبی و دینی بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعمال شده است.

معاون وزیر کشور گفت: در مساله نذورات و مراسم شب‌های احیا هم باید رعایت شدید پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

ذوالفقاری به ضرورت استفاده از ظرفیت صدا و سیما در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: امکان برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان به خصوص شب‌های احیا به صورت خانوادگی با برنامه های متنوع صدا و سیما می‌تواند نیازهای معنوی شهروندان و روزه‌داران را مرتفع سازد.

معاون وزیر کشور گفت: اولویت برنامه‌ها به صورت برگزاری نماز و مناجات در ماه مبارک رمضان بایستی در مکان‌های باز و دارای تهویه هوا باشد تا امکان انتقال بیماری کاهش یابد.

ذوالفقاری با تاکید بر لزوم پرهیز از تصمیمات و طرح‌های چندگانه گفت: تصمیم‌سازی زیاد باعث اختلال در اجرای برنامه‌ها می‌شود و برای همین باید با محور قرار دادن همان طرح جامع هوشمند به مقابله با بیماری کرونا در کشور بپردازیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =