اعتبارات عمران روستایی ۲ برابر شد

گرگان - ایرنا - معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت که اعتبارات مصوب بخش عمران روستایی این بنیاد در سال جاری با افزایش ۲ برابری نسبت به سال قبل به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

محمد رضا شاملو روز سه شنبه در نشست خبری در گرگان اظهار داشت: این اعتبارات برای اجرای طرح های عمران روستایی از جمله بازنگری طرح هادی حداقل سه هزار روستا، اجرای سه هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام و جدید زیرساختی، اجرای بهسازی و احیای بافت با ارزش روستایی، کمک به تامین مسکن در مناطق روستایی و پیگیری طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی هزینه می شود.

به گفته وی ۳۹ هزار و ۴۶۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور معادل ۹۹ درصد دارای طرح هادی روستایی هستند.

وی ادامه داد: عملیات طرح هادی در ۲۰ هزار و ۲۸۰ روستا معادل ۵۲ درصد از روستاهای واجد شرایط آغاز شده که اجرای برخی از آن ها در مرحله اولیه و برخی دیگر در مراحل پایانی است.

شاملو همچنین درخصوص وضعیت بازنگری طرح هادی روستایی کشور افزود: در حال حاضر دوره ۱۰ ساله طرح هادی ۱۱ هزار و ۴۷۰ روستای کشور پایان یافته و این طرح ها نیازمند بازنگری است.

وی با اشاره به نیاز سالانه ۵۰ هزار میلیارد ریالی برای بازنگری طرح هادی روستایی در کشور گفت که امسال طرح هادی سه هزار روستای کشور بازنگری می شود.

طرح هادی روستاها در دوره ۱۰ ساله پس از تهیه آن بازنگری می شود تا نیازهای جدید برای توسعه روستا شناسایی و برنامه ریزی لازم براساس نیازهای جدید انجام شود.

معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور همچنین از اجرای طرح تامین مسکن برای خانوارهایی که توان تهیه زمین برای ساخت مسکن روستایی ندارند، خبر داد و گفت: این نهاد، زمین مورد نیاز ساخت مسکن این افراد را به صورت اجاره ۹۹ ساله تامین کرده و در صورت فراهم شدن شرایط پرداخت، هزینه زمین را با نرخ ارزان از آنان دریافت می کند.

وی بیان کرد: سال قبل ۶۸۰ هزار قطعه زمین برای کمک به تامین مسکن خانوارهای روستایی تهیه شد.

معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور برای بازدید از چند طرح در دست اجرا یا بهره برداری و دیدار با تعدادی از مسوولان گلستان به این استان سفر کرد.

در گلستان حدود ۵۰۰ هزار خانوار سکونت دارند که از این تعداد ۲۳۰ هزار خانوار روستایی بوده و در بیش از یک هزار روستا مستقر هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =