نمره قبولی در بخش تولید  باید اولویت کشور  قرار گیرد

کرج - ایرنا - مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به تلاش های دشمنان برای ضربه به اقتصاد و تولید کشورمان گفت : امسال باید تلاش ها بر تحقق شعار سال و کسب نمره قبولی در عرصه تولید معطوف شود.

حجت الاسلام والمسلمین علیمراد یوسفی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران به شعار و نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» اشاره کرد و افزود: سال های متمادی است که مقام معظم رهبری ابتدای هر سال شعاری برای آن سال تعیین می کنند.

وی اظهار داشت: این نامگذاری ها فلسفه ای دارد که گاهی در ظرف زمان مردم متوجه آن نشده و با گذشت زمان متوجه فلسفه بعضی از کارها شدند که از جمله مسایل اقتصادی که سال ها است ایشان در نامگذاری سال ها عنایت ویژه ای به این موضوع داشتند.

وی گفت: از زمانی که این شعار را آغاز کردند کسی تصوری از جنگ اقتصادی نداشت و بعد معلوم شد که دشمن جنگ اقتصادی را در دستور کار دارد و فرمایشات مقام معظم رهبری در پیشگیری از جنگ اقتصادی است.

یوسفی با بیان اینکه محور شعار سال گذشته بر «تولید» بود، افزود: یکی از مشکلات جدی ما هم همین موضوع بود که بحث تولید در کشور توسط دشمنان داخلی و خارجی هدف قرار گرفته بود ولی با شعار امسال مشخص شد ما به آن اهداف در تولید نرسیده ایم و به همین دلیل رهبر امسال هم با محوریت تولید نامگذاری کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در شعار امسال با ۲ کلمه جدید روبرو می شویم که علت نرسیدن به اهداف در تولید بوده است بطوریکه برای رسیدن به هدف تولید، موانعی داشتیم که مانع ها باید برطرف شوند و دیگر اینکه نیاز به حمایت ها و پشتیبانی هایی است.

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز ادامه داد: خیلی جاها موانع اجازه رسیدن به اهداف را در تولید نمی دهد لذا این دو بخش امسال هم در پشتیبانی ها و هم رفع موانع بخشی به مردم و بخشی به حاکمیت برمی گردد.

وی تاکید کرد: در موضوع پشتیبانی ها و رفع مواتع هم حاکمیت باید در این زمینه فعال شود و مردم هم باید درحمایت از تولیدات داخلی حمایت کنند زیرا وقتی مردم از اجناس و اقلام خارجی که تولیدات مشابه داخلی دارد خریداری نکنند به معنای حمایت از تولید است.

فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی باید توسط مردم نهادینه شود

یوسفی با بیان اینکه فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی باید نهادینه شود که فقط توسط مردم قابل اجرااست، گفت: مسوولان هم در فرهنگ سازی این بخش نقش دارند و در نهادینه کردن این فرهنگ و تفکر در بین مردم یک بخشی هم مسوولین مسوولیت دارند.

وی افزود: یکی از موانع تولید نبود و مشکل سرمایه گذاری است که سرمایه گذاری در بخش های تولید بخش عمده آن باید توسط مردم انجام شود زیرا سرمایه گذاری مردمی در بخش های مختلف تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: هدایت این نقدینگی ها از سمت طلا و ارز و سکه به سمت تولید باید توسط مردم انجام شود و بخش حاکمیتی هم باید مواتع دست و پاگیر اداری را بردارد.

وی یادآور شد: نمره قبولی درتولید را سال گذشته نگرفتیم لذا این درس تکرار شده است و باید تلاش کنیم نمره قبولی خوبی را امسال کسب کنیم تا سال آینده ماموریت جدیدی را داشته باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =