تردد در جاده‌های لرستان ۶۸ درصد افزایش یافت

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: سه میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۶۷ خودرو از ۲۸ اسفند ۹۹ تا نهم فروردین ماه امسال در جاده‌های استان تردد داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

عباس شرفی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تعطیلات نوروز سال گذشته تعداد ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۳۱۸ خودرو در ۶۶ محور مجهز به تردد شمار آنلاین ( برخط) استان تردد داشته اند.

وی با بیان اینکه اوج تردد در محور های استان بین ساعت ۱۸ تا ۱۹ بوده است بیان کرد: بیشترین تردد در محور خرم‌آباد - سه راهی الشتر با ۱۴ هزار و ۶۵۰ خودرو، محور سه راهی چالانچولان - دورود با ۱۴ هزار و ۴۰۰ خودرو و دورود - سه راهی چالانچولان با ۱۳ هزار و ۷۶۵ خودرو بوده است.

وی افزود: سرعت متوسط ثبت شده در ۶۶ محور مجهز به تردد شمار ۷۶.۲ کیلومتر بر ساعت بود و بیشترین سهم وسایل نقلیه سنگین با ۵۵ درصد مربوط به محور اندیمشک- پلدختر می باشد.

وی گفت: محور پلدختر- خرم آباد با ۹۷.۵ و محور ازنا - شازند با سرعت ۳۲.۵ کیلومتر بر ساعت به ترتیب دارای بیشترین و کمترین سرعت متوسط جاده‌های لرستان بوده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان یادآور شد: مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای با ۶۶ دستگاه ترددشمار، ۱۹ دوربین نظارت تصویری و ۵۱ سامانه ثبت تخلفات بر محورهای استان نظارت دارد و تلفن گویای ۱۴۱ به صورت ۲۴ساعته آماده پاسخگویی درخصوص وضعیت ترافیکی جاده ها است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =